İSMAİL GÜZEL / TÜM YAZILARI
İsmail GÜZELiguzel@nestech.net
TÜM YAZILARI
Mossad ajanı Kamil Amin.... Tutuklanmadan önce topladığı istihbaratın, İsrail'in Altı Gün Savaşı'ndaki başarısında önemli bir faktör olduğu söyleniyor.
Güç dengesi açısından Washington’un Tahran’a takıntısı
Kılıçdaroğlu ve İmamoğlu Kanuni Sultan Süleyman’ın Kral Fransuva’ya yazdığı mektuplardan haberdar mı? Fransız bir millet vekili şu açıklamayı yaptı. “Bana kalsa ülkesinin iç meselesini dışta satacak kadar karaktersiz kişilikleri Fransa’ya turist olarak bile almam.
AB, Nato ve Arap Birliği’nin yeni üyesi PKK terör devleti... Fakat gel gör ki bunca olayı görmezden gelen Batı ve Arap Birliği, Türkiye’nin haklı davasını bildikleri halde kınama yayınlıyor.
Morfin... Çanakkale Savaşında siperlerin gerisinde yaralı askerlerin en çok ihtiyaç duyduğu şey belkide, “Morfin“di. Doktorlar yaralı askerlere ağrı kesici bulmakta zorlanıyorlardı. Bu yüzden bir nöbet tutuluyordu.
İran Amerika’yı test ediyor... Çünkü İranlıların bölgedeki ABD kuvvetlerine saldırmayı planladıkları konusunda istihbaratları vardı.
Baba Vanga’nın kehaneti mi gerçekleşiyor? Ve birçok ABD politika yapıcısı, bu durumu ABD'nin ekonomik ve askeri gücü için varoluşsal bir tehdit olarak görüyor.