BIST 1.546
DOLAR 7,38
EURO 8,98
ALTIN 442,25
İSMAİL GÜZEL / TÜM YAZILARI
İsmail GÜZELiguzel@nestech.net
TÜM YAZILARI
ABD’nin İtibarı Bireylerde olduğu gibi, ülkelerin itibarlarını yıkmak inşa etmekten daha kolaydır.
Banana Republic Aşırı sağcı bir güruhun ABD Kongre Binası'na saldırısı, binaya az zarar vermiş olabilir, ancak Amerikan demokrasisinin prestijini ciddi şekilde yaraladı.
Sosyal ağlar pedofiller ve sapıklar için bir merkezdir. Kovid-19 salgınından önce zaten güçlü olan Amazon, Apple, Facebook, Google ve Twitter, bu dönemde daha da güçlendi.
İngiltere'deki yeni tür Covid-19 Hakkında Bildiklerimiz.
Kovid-19 ne kadar zor olsa da, daha da kötü senaryolar var!! Dünya çapında bir milyardan fazla çocuğun eğitimine ara verildi. Dünya Bankası, salgının bir sonucu olarak 150 milyon ek insanın aşırı yoksulluk saflarına gireceği konusunda uyardı.
Suikast emrini Mossad’mı verdi? Bu kör eylemin emrini verenler ve failleri şiddetli bir intikamın onları beklediğini bilmelidir.
ABD, Ortadoğu, Türkiye Ve Rusya dış politika gerçekleri Washington'un artık bölgede hayati çıkarları olmadığını kabul etme ve buna göre hırslarını büyük ölçüde azaltma, güçlerini azaltma ve hatta belki de Orta Doğu'dan tamamen çekilerek "sonsuz savaşlar" dönemini sona erdirme zamanı geldi.