BIST 5.626
DOLAR 23,38
EURO 25,15
ALTIN 1.474,46
HABER /  GÜNCEL

Şok iddia! Cemal Kaşıkçı'nın öldürülme anının videosu var

Yeni Şafak gazetesi yazarı Kemal Öztürk, "İddiaya göre, Cemal Kaşıkçı'nın öldürülme anının videosu da var. Ben görmedim, hiç kimse görmedi" dedi.

Abone ol

SUUDİ Arabistan İstanbul Başkonsolosluğu'na girdikten sonra bir daha kendisinden haber alınamayan Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı ile ilgili bomba bir iddia daha gündeme geldi. Kemal Öztürk, istihbarat kaynaklarına dayanarak, "Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı'nın konsoloslukta öldürülme anına ait görüntülerin olduğunu" iddia etti. Öztürk, "Suudi konsolosluğu bizde bir kayıt yok diyor. Yani Cemal Kaşıkçı'nın girişini o gün kameralar kaydetmemiş. Ama bizim kendi kameralarımızda var. İddiaya göre, Cemal Kaşıkçı'nın öldürülme anının videosu da var" ifadelerini kullandı. TVNET canlı yayınında konuşan Öztürk'ün konuya ilişkin açıklaması şöyle:

HER KONSOLOSLUĞUN ÖNÜNDE VAR... "Her büyükelçilik ve konsolosluğunun önünde mukim devletin güvenlik görevlileri vardır. Bir kısmının da istihbarat vardır. Büyük devletlerin ve riskli içinde polis görünümüyle, güvenlik görevlisi görünümüyle istihbaratı vardır. Riskli devletlerin büyükelçilikleri kayıt altında tutulur.

BURALAR HASSAS KORUMA ALTINDA... Büyükelçi ya da konsolos kendi güvenlik sistemini kurmuştur ama ayrıca Türkiye de yapar bunu. Çünkü onun güvenliği Türkiye emanet edilmiştir, başına bir şey gelirse Türkiye sorumlu olur. Türkiye bunları hassas bir şekilde koruma altında tutar. Gerek fiziki gerekse teknik koruma. Oraya giriş çıkışların bir kaydı var.

"ÖLDÜRÜLME ANININ GÖRÜNTÜSÜ VAR..."  Suud bizde bir kayıt yok diyor. Yani Cemal Kaşıkçı'nın girişini o gün kameralar kaydetmemiş. Ama bizim kendi kameralarımız da var. İddiaya göre, Cemal Kaşıkçı'nın öldürülme anının videosu da var. Ben görmedim, hiç kimse görmedi.

SURİYE'DE DE AYNISI YAŞANMIŞTI?.. Adı açıklanmayan güvenlik kuvvetlerinin ve Turan Kışlakçı'nın ifadesiyle, infaz emrini veren kimse Cemal Kaşıkçı'nın öldürüldüğünü ispatlaması gerekiyor. Hatırlarsanız bunun aynısı Suriye'de yaşanmış ve fotoğraflarını Anadolu Ajansı yayınlamıştı. Öldürdükleri her Suriyeli muhalifin üstüne damga basıp, numara verip fotoğrafını çektiler. Buna ben çok şaşırdım, öldürdün neden numara veriyorsun? Bu fotoğrafları ortaya çıkarken Sezar kod adlı bir Suriye'nin eski askeriydi. Ülkeden kaçmış ve yanında 10 bin fotoğraf götürmüştü. Bu bir tarz Arap dünyasında."

Cemal Kaşıkçı kimdir? Silah kaçakçısı dayısı kim? Prenses Dianı ile ilişkisi ne?Cemal Kaşıkçı kimdir? Silah kaçakçısı dayısı kim? Prenses Dianı ile ilişkisi ne?Cemal Kaşıkçı kimdir? Silah kaçakçısı dayısı kim? Prenses Dianı ile ilişkisi ne?Cemal Kaşıkçı kimdir? Silah kaçakçısı dayısı kim? Prenses Dianı ile ilişkisi ne?HABERİN FOTOĞRAFLARI İÇİN TIKLAYIN