Cemal Kaşıkçı kimdir? Silah kaçakçısı dayısı kim? Prenses Dianı ile ilişkisi ne?

Gazeteci Cemal Kaşıkçı, ünlü silah kaçakçısı Adnan Kaşıkçı'nın yeğeni. Adnan Kaşıkçı'nın kız kardeşi Samira Kaşıkçı, Prenses Diana ile birlikte ölen Dodi el Fayed'in annesi. Adnan Kaşıkçı'nın yeğeni Hasan Kaşıkçı da Reina saldırısından kurtulmuştu.

İSTANBUL'daki Suudi Arabistan Başkonsolosluğu'na girdikten sonra bir daha kendisinden haber alınamayan Suudi gazete Cemal Kaşıkçı kimdir? Uluslararası silah kaçakçısı Adnan Kaşıkçı ile bir akrabalığı var mı?.. Prenses Diana ile aynı kazada hayatını kaybeden Dodi El Fayed ile Cemal Kaşıkçı'nın bağlantısı ne? En son görüntüsünde ne var? Hatice Cengiz ile nişanlı mıydı? Kaşıkçı'nın oğlu ne diyor? İşte Suudi elçiliğinde öldürüldükten sonra 15 parça halinde cesedinin kaçırıldığı iddia eden Cemal Kaşıkçı'nın çok ilginç akrabaları...

Suudi Arabistan Başkonsolosluğuna girdikten sonra kendisinden haber alınamayan gazeteci Cemal Kaşıkçı'nın dayısı uluslararası silah kaçakçısı olarak bilinen Adnan Kaşıkçı çıktı. Öte yandan Kaşıkçı'nın kız kardeşinin oğlu ise İngiltere Prensesi lady Diana ile yasak aşk yaşayan Dodi El Fayed, Diane ile beraber suikaste kurban gitmişti.

Öldürülen Cemal Kaşıkçı, Arabistanlı dolar milyarderi Adnan Kaşıkçı'nın yeğeniydi. Yatları, katları ve aşkları ile dünya sosyetesinin zirvesindeydi. Ancak Adnan Kaşıkçı'nın 82 yıllık hayatı Londra'da sona erdi. Kaşıkçı, geride bol paralı ve hikayeli bir geçmiş bırakıp hayata veda etti. Kaşıkçı, Mekke'de varlıklı bir ailenin çocuğu olarak dünyaya geldi.Aşkları evlilikleri ve eski eşine verdiği 894 milyon dolarlık nafaka ile tarihe geçti.

ULUSLARARASI SİLAH KAÇAKÇISI... Babası Suud Kralı'nın saray hekimiydi. 17 yaşında ABD'de Kaliforniya Devlet Üniversitesi'ne girdi. Ardından Stanford Üniversitesi'ne geçti. 1950'lilerde Suudi Arabistan'da Amerikan ve İngiliz otomobil firmasının temsilciliğini üstlendi. 1961'de 25 yaşına geldiğinde Süreyya ile evlendi. 5 çocuğu dünyaya geldi. Bu sırada silah sektörüne girdi.