BIST 1.529
DOLAR 7,34
EURO 8,88
ALTIN 410,51
HABER /  SEÇİM

Şivan Perwer'in yakını AK Parti'den aday adayı

2015 genel seçimlerinde sanatçı Şivan Perwer'in bir yakını AK Parti'den aday adayı oldu. Bunun üzerine Perwer yakınlarına bir uyarı mesajı yolladı.

Abone ol

2015 genel seçimlerinde kardeşinin AK Parti'den aday adayı olması üzerine ünlü Kürt ses sanatçısı Şivan Perwer, aile fertlerinin siyasi tercihlerinin kendisi dışında geliştiğini, hiç kimse tarafından görüşünün alınmadığını söyledi ve akrabalarının-yakınlarının aday adayı olma ihtimali üzerine uyarı içeren bir mesaj yolladı.

Şivan Perwer, kardeşi Mehmet Perwer'in AK Parti Şanlıurfa Milletvekili aday adaylığını değerlendirdi.  

"BÜYÜK YANLIŞLAR YAPILABİLİYOR"

Son zamanlarda isminin 7 Haziran'da yapılacak genel seçimlerle anılmaya başlandığını belirten Perwer, bu heyecana kapılan aile fertlerinin dahil, bazılarının da seçim heyecanına girerek büyük yanlışlar yapabildiğini söyledi.

sivan-perwer.20150221171145.jpg 

"AKTİF SİYASETTE YER ALMAYIN"

Perwer, "Ailem şimdiye kadar siyasi partiler içinde aktif olarak siyasete girmemiş ve yapılacak bu genel seçimlere kadar da herhangi bir siyasi parti ile anılmamışlardır. Bazen de gerçek olmayan maksatlı haberler de bilinçli olarak yayılmaktadır. Ancak aile fertlerimle ilgili basında çıkan haberler benim dışımda gelişmekte olup herhangi bir şekilde kimse tarafından görüşüm alınmadı ve bu konuda haberdar edilmedim. Hatta aile fertlerimle ilgili haberleri bizzat basından öğrendim. Aile fertlerime yapacağım öneri, 7 Haziran'da yapılacak seçimler için aktif siyaset içinde yer almamalarıdır. Son 7-8 aydır Güney ve Batı Kurdistan'da Kürt halkı, insanlık düşmanı faşist ve gerici IŞİD çetelerinin büyük saldırılarına maruz kalmış ve soykırım ile katliamlarla karşı karşıya gelmişlerdir. Buna karşı Kürt halkı ve yiğit evlatları tarihte eşine az rastlanan büyük bir direniş göstermekte olup büyük mücadele vererek yurtlarını savunmaya çalışmaktadırlar. Bu direnişe sanatımla ve son dönemlerde yaptığım birçok stran ile az da olsa destek vermeye ve Kürt direniş güçlerini birçok cephede ziyaret ederek moral vermeye çalışıyorum. Hatta Aralık ayında Kobani direnişinin en çetin günlerinde Kobani'yi ziyaret edip Kürt direniş güçlerine moral vermek ve Suruç'ta sınır noktasında on binlerce insan için konser verme girişimlerim oldu ama maalesef karşılık bulamadı. Ancak imkanlarım çerçevesinde yapabildiğim Şengal dramı ve Kobani direnişini dile getiren stranlar oldu ve bunu sosyal medya üzerinden de halkıma ulaştırmaya çalıştım ve ileride planladığım sanatsal destanlarla bunu daha da geliştirmek ve bu büyük kahramanlığı ebedileştirmek olacaktır" dedi.

PERWER SİYASETE GİRECEK Mİ?

Perwer, "Basın ve kamuoyunda sanki seçimlerde bir tarafmışım gibi yansıtılmam ve spekülasyonlara konu olmam doğru bir tutum değildir. Siyasi iradem ve görüşlerim elbette vardır ve gerekli dönemlerde mesajlarımı sürekli sanatımla yansıtmaya çalışmaktayım. Bunun dışında aktif olarak pratik siyasete girmeyi düşünmüyorum ve herkesin özgür iradesi ile hareket etmesi ve kararına saygım olmakla beraber aile fertlerime de bu seçimde aday olmamalarını öneriyorum. Haziran'da yapılacak genel seçimlerde halkımız için uğraşan, mücadele ve hizmet eden, siyaset yapan herkese başarılar diliyor, bu seçimin halklar için hayırlı olmasını diliyorum. Umarım bundan sonra aile fertlerim dahil hiç kimse bu seçimlerde beni alet etmeye kalkışmaz. Son olarak ümit ediyorum ki bu seçimlerin sonucunda barış, insan hakları, dostluk, kardeşlik, demokrasi kazanır ve seçimler tolerans, karşılıklı saygı ve hoşgörü, huzur ile adaletin ülkemizde gelişmesine ve yerleşmesine vesile olsun" diye konuştu.

ÖNCEKİ HABERLER
Devlet Bahçeli'den son dakika Fırat Çakıroğlu açıklaması
2-4 Mart VarVar İndirimi'nde süper fırsatlar!
İtalya: 'Balık ve patates'i İngiltere'ye biz götürdük!
Suriye'de toplu infaz!
Belaruslu kadın Türk kızlarını satıyordu
Kobani: Türkiye'nin IŞİD'e karşı imzası olumlu
'Hem kızım hem karım olursun'
Adriana Lima: Türkiye benim için...
İran'dan İsrail'e büyük şok!
Erdoğan'dan iç güvenlik paketi açıklaması
Yorumlar 7 yorum