BIST 11.215
DOLAR 33,10
EURO 36,28
ALTIN 2.631,29
HABER /  POLİTİKA  /  HDP

Sırrı Süreyya Önder cezaevi yönetiminden bakın ne istedi?

Terör propagandası yapmaktan 3 yıl 6 ay hapis cezasına çarptırılan HDP Ankara eski Milletvekili Sırrı Süreyya Önder, roman yazmak için tek kişilik hücrede kalmak istedi. Önder'in bu talebi kabul gördü.

Abone ol

HDP Ankara eski milletvekili Sırrı Süreyya Önder, terör propagandası yapmaktan 3 yıl 6 ay hapis cezasına çarptırılmıştı. Kocaeli Kandıra 1 no'lu F Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu'na teslim olan Sırrı Süreyya Önder, cezaevi yönetimine talepte bulunarak tek kişilik hücrede kalmak istediğini belirtti.


Roman yazmak için tek kişilik hücrede kalmak isteyen Sırrı Süreyya Önder'in bu talebi kabul gördü.

"SEVENLERE DE SÖVENLERE DE SELAM OLSUN"
Sırrı Süreyya Önder'i geçtiğimiz günlerde CHP İstanbul Milletvekili Mehmet Bekaroğlu ziyaret etmişti. Bekaroğlu, Önder'in kendisine ilettiği mesajı paylaştı:"Barıştan başka bir şey istemedim, bedeli mahpusluksa ödüyorum, sevenlere de sövenlere de selam olsun" diyor.

"SIRRI ŞİDDETTEN UZAKTIR"
Bekaroğlu, "Sevgili Önder ‘terör nitelikli mahkum’ olarak yatıyor ama herkes biliyor ki o şiddetten uzaktır, barış insanıdır." demişti.

Sırrı Süreyya Önder cezaevine teslim oldu! işte cezaevi görüntüleriSırrı Süreyya Önder cezaevine teslim oldu! işte cezaevi görüntüleriSırrı Süreyya Önder cezaevine teslim oldu! işte cezaevi görüntüleriSırrı Süreyya Önder cezaevine teslim oldu! işte cezaevi görüntüleriHABERİN FOTOĞRAFLARI İÇİN TIKLAYIN