BIST 4.923
DOLAR 18,63
EURO 19,26
ALTIN 1.042,57
HABER /  GÜNCEL  /  EĞİTİM

Sınav yorumları soru ve cevaplar nasıldı?

2 gün sürecek TEOG sınavları başladı. Bugün Türkçe, Matematik ve Din Kültürü'nden sınava girenler soru cevapları merak ediyor. Peki TEOG soruları ve yorumları nasıldı yorumuzu yazın paylaşalım.

Abone ol

TEOG sınavlarının ilk oturumu bugün yapıldı. Öğrenciler bugün Türkçe , Matematik , ve Din Kültürü dersinden sınavlara girdi. Peki TEOG soruları nasıldı, TEOG sonrası öğrenciler sınavların zorluğunu ve soru ve cevapları tartışıyor. Peki sizin TEOG yorumlarınız nasıl, sınav zor mu yoksa kolay mıydı? Sizde TEOG Türkçe soruları yorumlarınızı, TEOG Matematik soruları yorumlarınızı yazın internethaber.com paylaşsın...

TEOG SORULARI VE SÜRELER
teog.jpg
TEOG birinci oturumda Türkçe , matematik , din kültürü ve ahlak bilgisi soruları yer alacak. TEOG  ikinci oturumda ise fen ve teknoloji , İnkılap tarihi ve Atatürkçülük ile yabancı dil ders yazılıları gerçekleştirilecek. TEOG yazılısında 20 sorunun yanıtlanması için öğrencilere 40'ar dakika süre verilecek. Dinlenme süresi ise 30'ar dakika olacak.

Özel eğitime ihtiyacı olan öğrencilere ise alacakları sınav hizmetinden dolayı, her bir ders için sınav süresi 55'er dakika, dinlenme süresi ise 15'er dakika verilecek.

TEOG SORU KİTAPÇIKLARI
teog-sinavi-sorulari.jpgTEOG Ortak sınavlarda A, B, C ve D kitapçığı olmak üzere 4 kitapçık verilecek. Her bir ders sınavı için salonlara 20'şer öğrenci yerleştirecek, öğrencilerin sıralara tek tek oturtulması sağlanacak.

Her dersin sınavı başladıktan sonra ilk 15 dakika içinde gelen öğrenciler sınava alınacak ancak bu öğrencilere ek süre verilmeyecek. Sınavlarda ilk 20 dakikada öğrencilerin salonunu terk etmelerine izin verilmeyecek.

TEOG SINAVINDA NELER YASAK?
teog-sinavi-test.jpgÖğrenciler, sınav salonlarına, saat fonksiyonu dışında özellikleri olan saat, sözlük, hesap cetveli, hesap makinesi ile çağrı cihazı, cep telefonu, telsiz ve radyo gibi iletişim araçları ile her türlü bilgisayar özelliği bulunan cihazlarla alınmayacak.

Bu gereçleri bulundurduğu tespit edilen öğrencinin sınavı, tutanakla geçersiz sayılacak. Sınav soru kitapçıkları, ikinci gün oturumu tamamlandıktan sonraki gün, isteyen öğrencilere dağıtılacak.

TEOG SEBEBİYLE OKULLAR TATİL

Ortak sınavların gerçekleştirileceği günlerde, sınavların yapıldığı okullardaki 5, 6 ve 7. sınıf öğrencileri ve ortaokullarla aynı bahçede eğitim gören diğer okullardaki öğrenciler ders yapmayacak.