HABER /  GÜNCEL

Sınav şoku yaşayan astım hastası kız bakın şimdi ne okuyor

Kamu Denetçiliği Kurumu'nun ÖSYM ile yaptığı görüşme sonrası sınavı geçerli sayılan astım hastası Zehra Baş bir üniversitede psikoloji okumaya başladı. Genç kız Kamu Denetçiliği Kurumuna bir de teşekkür mektubu gönderdi.

Tokat'ta YGS'ye giren astım hastası fen lisesi öğrencisi Baş, tüp ilaçla salona girdiği gerekçesiyle sınavının iptal edilmesinin ardından KDK tarafından Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi ( ÖSYM) ile yapılan görüşmeler sonrasında üniversiteye girmeye hak kazandı. Sınavı geçerli sayılan Baş, yaptığı tercih sonrasında bir üniversitenin psikoloji bölümüne yerleştirildi.

Nefes açıcı tüple girdiği gerekçesiyle Yükseköğretime Geçiş Sınavı (YGS) geçersiz sayılan ve Kamu Denetçiliği Kurumuna yaptığı başvuru sonrası üniversite hayaline kavuşan astım hastası Zehra Betül Baş, kuruma teşekkür mektubu gönderdi.

 Üniversite hayallerine KDK'nin "dostane çözüm" kapsamındaki görüşmeleri sonrasında kavuşan Baş, kuruma mektup gönderdi.

Baş, mektubunda çok istediği psikoloji bölümünde eğitim görmesini KDK'ye borçlu olduğunu ifade ederek sınavının geçerli sayılması dolayısıyla Kamu Başdenetçisi Şeref Malkoç ve kurum çalışanlarına teşekkür etti.

"OLMAYI HAYAL ETTİĞİM YERDEYİM"

Baş, mektubunda güvenlik, sınav binası sorumlusu ve salondaki görevli gözetmenlerin onayını alarak tüp ilaçla sınava girdiğini, buna karşın sınavının geçersiz sayıldığını hatırlattı.

Sınavının geçersiz sayıldığını öğrendiğinde "Tamam bitti. Artık hiçbir şey düzelmeyecek." dediğini aktaran Baş, Kamu Denetçiliği Kurumuna yaptığı başvurunun sonuç vermesinden ise büyük mutluluk duyduğunu belirtti.

Baş, mektubunda, şu ifadelere yer verdi:

"Kamu Denetçiliği Kurumu'na çok minnettarım. Benimle birlikte benzer durumda birçok arkadaşın da onların sayesinde sınavı geçerli sayıldı, o arkadaşlar için de ayrıca minnettarım. Ben şimdi istediğim, olmayı hayal ettiğim yerdeyim."

ÖNCEKİ HABERLER
Adil Öksüz görüntüleri bomba! Yeni sızdırıldı
Muğla'daki PKK'lı cenazelerini HDP'li vekiller teslim aldı
'Allah şahidim isteyerek vurmadım' dedi ama...
Gökçek o gece Erdoğan'dan bakın ne istemiş!
PYD, Esed ile müzakereye oturmayı kabul etti!
2. ara tatil ne zaman 2020 Nisan kaçında başlıyor?
Yorumlar 2 yorum