BIST 4.811
DOLAR 19,12
EURO 20,73
ALTIN 1.208,85
HABER /  SPOR  /  BEŞİKTAŞ

Şenol Güneş'ten yayıncı kuruluşa gönderme

Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş, Galatasaray maçında kaliteli bir futbol ortaya çıkmadığını söyledi. Güneş, kadrolarla ilgili yayıncı kuruluştan yapılan eleştiriler için de "Hocaya külliyen yanlış yaptı." demek doğru değil" dedi.

Abone ol

Maça değerlendirmesi istenen Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş, "Kazanmak önemli. Tabii nereden baktığınıza bağlı. Neyi kazandık. Maçı kazandık, 3 puan aldık. Bu bizim için sevindirici. Çok yoğun bir seyahattan geldikten sonra galip gelmek önemliydi. Galatasaray bizden bir gün önce geldiler. Futbol adına çok şey yapmak istiyorlar." dedi. 

Yayıncı kuruluşa göndermede bulunan Güneş şu ifadeleri kullandı;

"Yayıncı kuruluş da istiyor, futbol güzel ve keyifli oynanmalı. Bunun için aktörler var. Kabul etmek lazım. Bir de onların görmediğ noktalar var. Konuyu dağıtıp da olayı kişiselleştirmemek lazım. Oyunda oynamayan oyuncu ile ilgili çok sert eleştiri yapıyorlar. Onlar bizden az çok küçükler. O çözümleri de üretebiliriz. Teknik konularda yorum yapsınlar; ancak idari, ekonomik, kişisel konulara üzerinden yorum yaparken biraz daha dikkatli olsunlar. 

Kişiler üzerinden gidiyoruz. Maçtan sonra arkadaşlarım mesaj attılar, kadroyla ilgili olarak. Bu, kin ve nefrete götürür. Teknik heyeti eleştiriyorsun. Ancak Lens'in oynaması mucizeydi. Mecbur kaldım. Keşke hiç koymasaydım. Bir gidiyor gelmiyor. Orada zaten 10 günlük idmanı yoktu. Gökhan Töre ter idmanına çıktı. Bunları bilmeden yorum yapmak doğru değil. Dinlek olan kadro az oynadı. Medel beklediğimden daha az oynadı. Necip ve Dorukhan daha iyi oynadı. Çok kaliteli bir maç olmadı kabul ediyorum. 30 dakika tempo yaptıktan sonra rakip uzun oynamaya çalıştı. Orada da sıkıntımız var. Rakibi ikinci yarı kalemize hiç yaklaştıramadık. Teknik analizleri yaparken biraz daha kişileri yok etmek için değil de konunun özüne yaparsak biz de bir şeyler alırız.
Bir ara tarzımız olmadığı halde uzun oynamak zorunda kaldık. Onu bile beceremedik. Atiba'dan dinamiz bekledim. Beklediğimin altında oynadı. Takımın da sıkıntıları vardı. Gökhan'ı sağ beke koyabilirsiniz. Teknik konuları konuşalım ama idari, yönetim sorunlarını ayrıca konuşalım. Ben sorunları çok iyi biliyorum. Sahalar çok güzel ancak bu düşünceyle oynamak futbolda yeri yok."

Maç sonrası toplu olarak sevinç gösterileri yaptıklarının hatırlatılması üzerine ise Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş, "Bu takım, kazandığı için değil; birlikte olduğu için kazanıyor. Bizim sorunlarımız var ama bu konuda konuşmak istemiyoruz. İki senedir bizi göndermeye çalışıyorlar. En iyi kadro bizdeydi. Galatasaray'ın da Fenerbahçe'nin de Kasımpaşa'nın da çok iyi kadrosu var. Gençler iyiydi, tersini söyleyebilirsin. "Hocaya külliyen yanlış yaptı." demek doğru değil. Siyah-Beyaz değil gri olduğuna bakmak lazım. Oyuncu son beş dakika girdiğinde gidecek hali yok. Antalya maçını farklı yenecekken yenildik. Oyun da onu gerektirdi. "Kazanınca doğru, kaybedince yanlış" düşüncesiyle bir yere varamayız. Taraftarımız başta Galatasaray taraftarını etkilemek için tezahürat yapsınlar ama rakip takıma kötü görünen tezahürat bize bir şey kazandırmaz." ifadelerini kullandı.