HABER /  GÜNCEL

Selahattin Demirtaş'tan Fox TV başvurusu!

HDP’nin cezaevindeki Cumhurbaşkanı adayı Selahattin Demirtaş için, dikkat çeken bir başvuru geldi. Edirne F Tipi Cezaevi'nde tutuklu bulunan Selahttin Demirtaş'tan FOX TV'deki programa katılamk için başvuruda bulundu.

HDP'den yapılan açıklamada, "Parti Sözcümüz Ayhan Bilgen Selahattin Demirtaş'ın propaganda hakkını cezaevi koşullarında kullanabilmesi için Adalet Bakanlığına başvuruda bulunmuştur" diye belirtildi.

HDP ayrıca, Selahattin Demirtaş'ın Fox TV’de yayınlanan “Liderler Fox’ta” programına cezaevindeki ankesörlü telefondan katılabilmesinin sağlanmasını talep etti.

HDP'den yapılan açıklama şu şekilde: "Parti Sözcümüz Ayhan Bilgen, Cumhurbaşkanı Adayımız Selahattin Demirtaş'ın propaganda hakkını cezaevi koşullarında kullanabilmesi için Adalet Bakanlığına başvuruda bulunmuştur. Başvuruda Demirtaş ile televizyon programı yapmak isteyen, görüşmek isteyen basın mensuplarına da izin verilmesi talep edilmiştir. Ayrıca Demirtaş'ın Fox TV’de yayınlanan 'Liderler Fox’ta' programına cezaevindeki ankesörlü telefondan katılabilmesinin sağlanması da talepler arasında yer almıştır.

YSK Temsilcimiz Mehmet Tiryaki de, Demirtaş'ın 30 Mayıs Çarşamba günü Fox TV'de yayınlanacak Liderler Fox'ta programına cezaevindeki ankesörlü telefondan katılması ve haftalık 10 dakika olan telefon görüşmesi hakkını burada kullanabilmesi için girişimde bulunulmasını istemiştir."

ÖNCEKİ HABERLER
Dolar ters düz oldu hava değişiyor dolar bugün kaç lira
MHP'li vekilden Melih Gökçek'e beddua! İnşallah yanına kar kalmaz
Erdoğan'dan Muhharrem İnce'nin Pensilvanya iddiasına yanıt!
Atatürkçü Düşünce Derneği'nin paylaşımı neydi?
Sagopa Kajmer'in dini inancı yok çıktı haclendi mi?
Tuna Ofis'ten yeni mağazaya özel %40 indirim fırsatı
Yorumlar 5 yorum