BIST 10.904
DOLAR 32,21
EURO 35,04
ALTIN 2.446,52
HABER /  GÜNCEL

Suudi Arabistan'dan Türkiye'ye büyük ihanet! Kriz kapıda...

ABD'nin PKK'lılardan "sınır muhafızı" oluşturma planı hayata geçti... Terör örgütü PYD oluşturduğu silahlı terörist grubun en büyük maddi destekçisi Suudi Arabistan oldu...

Abone ol

SUUDİ Arabistan'dan, Suriye'de Türkiye ile kriz çıkaracak yeni bir hamle daha geldi. Suriyeli muhalif gruplara yakın Baladi News haberi sitesi, ABD'nin desteklediği terör örgütü PYD'nin Kuvvatu's-Sanadid adlı grupla birlikte Suriye-Irak sınırındaki Yarubiye'de sözde ''sınır muhafızları'' için kayıtlara başladığını duyurdu. Habere göre, terör örgütü PYD oluşturduğu silahlı terörist grup için Suudi Arabistan'dan da maddi yardım alıyor.

2 YIL GÖREV YAPACAKLAR 200 DOLAR MAAŞ... Terör örgütü PYD'nin Kuvvatu's-Sanadid adlı grupla birlikte Suriye-Irak sınırındaki Yarubiye'de sözde ''sınır muhafızları'' için kayıtlara başladığı ifade edildi. Silahlı gruba katılanların 2 yıl görev yapacağı ve 200 dolar maaş alacakları bildirildi.

SUUDLARDAN MADDİ DESTEK... Haberde terör örgütü PYD'nin oluşturduğu bu askeri birlik için Suudi Arabistan'dan maddi yardım aldığını belirtildi.

TÜRKİYE SERT ÇIKINCA VAZGEÇİLDİĞİ AÇIKLANMIŞTI.. ABD Dışişleri Bakanlığı 14 Ocak'ta Suriye'nin kuzeyinde 30 bin kişilik bir ''sınır muhafız gücü'' kurulacağını açıklamış, Türkiye bu terör oluşumuna çok sert tepki göstermişti. 

Genelkurmay Başkanı'ndan 'terör ordusu'na çok sert tepki

ABD geri adım mı attı? Sınır gücü yok ya terör ordusu?