BIST 9.798
DOLAR 32,41
EURO 34,58
ALTIN 2.450,54
HABER /  MEDYA

Seda Sayan bugün neden yok program bitti mi?

Seda Sayan neden bugün yok, Seda Sayan programı kaldırıldı mı soruları bugün Show TV'yi açanlar tarafından merak konusu oldu. Seda Sayan'ın canlı yayında inşaat işçilerine söylediği sözler birçok kişi tarafından RTÜK'e şikayet edilmişti. RTÜK'te Seda Sayan'ın programını 5 gün süreyle durdurma kararı aldığını açıkladı. Yani Sesa Sayan'la bu hafta boyunca yayınlanmayacak. Yerine RTÜK belgesel programı yayınlanacak.

Abone ol

Seda Sayan bugün neden yok, Seda Sayan yayından kaldırıl mı soruları bugün Show tv ekranlarını açan seyirciler tarafından merak edildi.Canlı yayın sırasında inşaat işçileri hakkındaki sözleri olay olmuş ve Seda Sayan yılın gafına imza atmıştı. Her ne kadar sonraki günler sözlerine açıklık getirse de binlerce kişi tarafından RTÜK'e şikayet edilmişti. RTÜK duyurduğu kararla Seda Sayan'ın programını 5 gün süreyle durdurma kararı aldığını açıklamıştı. Seda Sayan'ın canlı yayını bu hafta boyunca yayınlanmayacak.

SEDA SAYAN'IN PROGRAMI NEDEN YAYINLANMADI; Show TV'de Seda Sayan hafta içi her gün magazin ağırlıklı programını sunmaya başladı. Ancak program bugün ekrana gelmedi. Peki Show TV'de program neden yok? 

RTÜK'TEN CEZA; Seda Sayan'ın programının olmama nedeni ceza almış olması.

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) tarafından verilen cezaya göre Seda Sayan'ın programı bir süre daha yayınlanmayacak. Ceza almasının nedeni ise şu:

Seda Sayan'ın Show TV'de yayınlanan programında Ece Gürsel'e "Sperm bankasından çocuk sahibi olur musunuz?" sorusu soruldu. Bu sorunun üzerine Seda Sayan,manken Ece Gürsel'e "Kız yazık, ne inşaat işçileri var! Günah, onlar insan değil mi? Doğurmak için ne bekliyorsun? Adamın genleri uygun, güzel adam, iyi adam, sırım gibi maşallah! Tuttuğunu koparıyor! Yap çocuğu, ne var!' İnşaatlara git" demişti.

5 KEZ PROGRAM DURDURMA CEZASI; Seda Sayan'a tüm Türkiye'den tepki yağdı. Seda Sayan'ın sözleri üzerine RTÜK de harekete geçti ve "Seda Sayan'la" isimli programda inşaat işçilerine yönelik tepki çeken sözler için kanala 5 kez program durdurma cezası verdi.

400'ÜN ÜZERİNDE ŞİKAYET İLETİLDİ ; Seda Sayan'ın inşaat işçilerini hedef alan sözleri nedeniyle İnşaat İşçileri Sendikası ve vatandaşlardan RTÜK'e son birkaç günde 400'ün üzerinde şikayetin ulaştığı öğrenildi.


Öte yandan Ece Gürsel de durumla ilgili şu açıklamayı yaptı: "Program esnasında bana bir soru soruldu. 'Sperm bankasından çocuk sahibi olmak ister misiniz?' diye. Ben de 'Sperm bankasından çocuk sahibi olmama geçtiğimiz yıllarda ailem destek çıktığı için sıcak bakıyordum, fakat şu anda böyle bir düşünceye sıcak bakmıyorum' dediğim sırada Seda Hanım son derece talihsiz, son derece yanlış bir yorumda bulundu.

'O AN ŞOKA GİRDİM' O anda ben şoka girdim zaten ve konuyu kapatmaya çalıştım fakat onu susturabilmek ne haddime. Konuştukça konuştu ve olaylar buralara kadar geldi"

SEDA SAYAN TEPKİ GÖSTERDİ; İnşaat İşçileri Sendikası da Seda Sayan'a "Şarlatan" diyerek cevap vermişti. Tepkilere kızan Seda Sayan bugün sosyal medyadan açıklama yaptı.

Seda Sayan sosyal medyadaki açıklamasında, "Ne mühendisler, ne doktorlar var desem kimse tepki göstermeyecekti. İnşaat işçileri adamlıklarının farkında mı değiller." dedi.