BIST 9.693
DOLAR 32,59
EURO 34,80
ALTIN 2.508,16
HABER /  GÜNCEL

Pizzaya tükürme görüntüsü olay oldu! İşin aslı başka çıktı

ESKİŞEHİR'de bir kuryenin pizzaya tükürdüğü görüntülerin suç şebekesi tarafından bilinçli olarak kaydedildiği ve pizza şirketinden şantajla 1 milyon lira istendiği iddia edildi.

Abone ol

Eskişehir’de bir kuryenin pizzaya tükürdüğü görüntüler güvenlik kameralarına yansıdı. Görüntülerin bilinçli olarak çekildiği ve pizza şirketine bu görüntülerle şantaj yapılarak 1 milyon lira istendiği öne sürüldü.

ŞANTAJ İDDİASI: Eskişehir'de bir kuryenin pizzaya tükürdüğü görüntüler güvenlik kameralarına yansımıştı. Kamuoyununda çok konuşulan görüntülere ilişkin firma yetkilisi Feyzal Güler'den olayın seyrini değiştirecek açıklama geldi. Konunun mahkemeye taşındığını söyleyen Güler, şantaj iddiasını gündeme getirerek konuyla şunları söyledi:

OLAY ADLİYEYE İNTİKAL EDİNCE GÖRÜNTÜLER ÇIKTI
"Bize yeni işe giren bir kurye. Olayın gelişme şekli başka. Bu organize bir şebekenin işi. Bu görüntü bilinçli olarak kamera önünde çekilmiş. Sonra bu görüntü ile bize döndüler ve 1 milyon TL şantaj yolu ile para istediler. Bizim şirket avukatımız ile onların avukatı görüştü. Şirket avukatımızdan, karşı tarafın avukatı, "elimizde bu görüntüler var 1 milyon TL para istiyoruz. Aksi taktirde bunu yayınlayacağız" demiş. Bizim avukatımız da bunu yazılı olarak gönderin, değerlendirelim diyor. Bunun üzerine karşı tarafın avukatı yazılı 500 bin lira istediklerini belirten yazılı bir belge geçiyor. 500 bin lira bizden para istiyorlar. Biz bunu aldık Eskişehir'de Organize Suçlardan sorumlu savcıya suç duyurusunda bulunduk. Biz mahkemeye verdik. Savcı da bu vatandaşları çağırıp ifadelerini aldıkları gün, görüntü çıkmaya başladı."

O ANLAR KAMERALARA BÖYLE YANSIMIŞTI