BIST 4.957
DOLAR 18,63
EURO 19,50
ALTIN 1.053,28
HABER /  POLİTİKA

Sebahat Tuncel'den 2. refakat!

BDP milletvekili Sebahat Tuncel dokunulmazlık zırhını teröristler için kullanıyor.

Abone ol

Deniz otobüsünü kaçıran canlı bombanın polis tarafından aranan kız kardeşine refakat ederken görüntülenen Sebahat Tuncel’in, dokunulmazlık zırhını başka PKK’lılar için de kullandığı görüntülendi.

Kartepe Deniz otobüsünü kaçıran PKK’lı Mansur Güzel’in bomba yapmaktan aranan kardeşi Şeyma Güzel’e VIP üzerinden “Kandil Refakati” yaparken görüntülenen BDP Milletvekili Tuncel’in yeni bir skandalı ortaya çıktı.

TERÖRİSTLE KAFELERDE GÖRÜŞTÜ

Tuncel’in, terör örgütünün şehir merkezlerinde illegal eylemler yapmak için oluşturduğu gençlik yapısı ÖSB’nin (Öz Savunma Birlikleri) İl ve Ülke sorumlularıyla sık sık bir araya geldiği ortaya çıktı. ÖSB’nin ülke sorumlusu PKK üyesi Cafer Ateş’in Ankara Çankaya’da farklı kafelerde farklı tarihlerde BDP Milletvekilleri Tuncel ve Ayla Akat Ata ile bir araya geldiğini gösteren fotoğraflar ortaya çıktı.

TERÖRİSTİ AYNI ARAÇLA TAŞIDI

Savcılık emriyle yapılan takipte Ateş’in Tuncel’le yaptığı uzun görüşmeler an be an izlendi. Daha önce PKK’lı Şeyma Güzel’i Volkswagen Jetta marka TBMM kartlı aracıyla taşıyan Tuncel’in, ÖSB Yöneticisi Ateş’i de aynı aracıyla defalarca taşıdığı, çeşitli adreslere bırakıp geri aldığı belirlendi. 

Tuncel’in araç ve mekan dokunulmazlığı nedeniyle uzun süre ertelenen operasyon, Ateş’in tek başına kaldığı bir sırada gerçekleştirildi. Cafer Ateş, 2 Mayıs 2011 PKK terör örgütü üyesi olmaktan tutuklandı.


SEBAHAT TUNCEL, CAFER ATEŞLE

Star'ın haberine göre, Kartepe Deniz Otobüsünü kaçıran canlı bombanın kız kardeşini Diyarbakır’a götürmek isteyen Tuncel, dokunulmazlık zırhını başka PKK’lılar için de kullandı. Tuncel’in tutuklanan Ateş’i aracına aldığı görüntülendi.