BIST 1.144
DOLAR 8,09
EURO 9,56
ALTIN 494,93
HABER /  DÜNYA

SBS öncesi türbeler doldu taştı

Hafta sonu Seviye Belirleme Sınavı’na girecek olan öğrenci ve aileleri türbe ve ziyaretlere akın etti. Sınavlarının iyi geçmesi için türbeyi...

Abone ol

Hafta sonu Seviye Belirleme Sınavı’na girecek olan öğrenci ve aileleri türbe ve ziyaretlere akın etti. Sınavlarının iyi geçmesi için türbeyi ziyaret eden öğrenciler, şeker dağıtarak dua istedi.
Türkiye genelinde milyonlarca öğrenci 8 Haziran günü yapılacak Seviye Belirleme Sınavı’na (SBS) girecek. Sınava girecek öğrenci ve aileleri, Cuma Namazı sonrasında Hacı Bayram Veli Camii ve Türbesi’ni ziyaret ederek sınavlarının iyi geçmesi için dua etti. Bir yıl boyunca ders çalışarak vakit geçiren öğrenciler sınavlara bir kaç gün kala başarılı olabilmek için türbelere akın etti. Bazı öğrenciler anneleriyle birlikte gelirken bazıları da arkadaşlarıyla toplu bir şekilde dualar etti. Bazı aileler dua için türbeye gelen vatandaşlara şeker dağıtarak, onlardan dua istedi.

İSTANBUL’DA DURUM AYNI
İstanbul’da da SBS öncesi öğrenciler ve aileleri türbelere akın etti. Yoğunluğun yaşandığı türbelerden bir tanesi de Bakırköy’de yer alan Zuhuratbaba Türbesi oldu. Sabah saatlerinden itibaren dua etmeye başlayan aileler, çocuklarının sınavda içecekleri suları türbenin etrafına koyarak Kuran-ı Kerim okudu. Kuran-ı Kerim’in yankılandığı türbede öğrenciler ve aileler, dileklerinin kabul olması için yanlarında getirdikleri şekerleri de dağıttı.
Yarın SBS’ye girecek olan kızıyla birlikte Zuhuratbaba Türbesi’ne gelen bir anne, “Kızım güzel bir yeri kazansın diye sabah saatlerinde itibaren buraya geldim” dedi. Kızı ise, sınava gireceğinden dolayı çok heyecanlı olduğunu ancak buna rağmen başarabileceğini söyledi.
Elinde şekerlerle dua eden bir öğrenci de, “Biz elimizden geleni yaptık son olarak da Zuhuratbaba Türbesi’ne geldik. Burada da dualarımızı okuduk gerisi Allah’a kalmış” dedi.
Bütün yıl boyunca çok emek gösterdiğini söyleyen bir başka öğrenci ise, “Hepimizin idealleri var. Ben elimden geldiğimin en iyisini yaptığımı düşünüyorum. Bütün yıl boyunca çalıştım ve belli bir noktaya geldiğimi düşünüyorum. Bundan sonrası biraz şans, biraz kısmet. Bugün de Zuhuratbaba Türbesi’ne geldik. Onun hürmetine Allah dualarımızı kabul eder inşallah” diye konuştu.
(İHA)

ÖNCEKİ HABERLER
Alex’ten 400. gol
Bu defa polise yapılan saldırılar protesto edildi
Sanki sürgündeki bir siyasetçi yurda dönüyor
Şehit polise son veda
İstanbul adeta bir ülke değerinde
28 Ekim 2020 kandil mi var Diyanet dini günler tarihi
Yorumlar