BIST 1.061
DOLAR 7,30
EURO 8,63
ALTIN 476,70
HABER /  EKONOMİ

Satış rakamlarında tüm zamanların rekoru kırıldı

ABD’de indirimli alışverişlerin tüm ülkeye yayıldığı “Black Friday” (Kara Cuma) çerçevesinde yapılan online satışlar 5 milyar doları aşarak tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı.

Abone ol

ABD’de indirimli alışverişlerin tüm ülkeye yayıldığı “Black Friday” (Kara Cuma) çerçevesinde yapılan online satışların 5 milyar doları aşarak rekor kırdığı bildirildi.

Adobe Digital Insights’in ülkedeki 4 bin 500 perakende satış sitesinden topladığı verilere göre, Amerikalılar “Black Friday”de 5 milyar 30 milyon dolar harcadı.

Her yıl kasım ayının dördüncü perşembesinde kutlanan "Şükran Günü"nü (Thanksgiving Day) takiben gerçekleşen Black Friday’de yapılan online satışlar bir önceki seneye kıyasla yüzde 16,9 artarak tüm zamanların rekorunu da kırdı.

Ortalamada yüzde 50’ye yaklaşan indirimlerden yararlanmak isteyen Amerikalı tüketicilerin en fazla elektronik ve giyim ürünlerine yöneldiği bildirildi.

Nedir bu kara cuma dünyanın black friday çılgınlığı Nedir bu kara cuma dünyanın black friday çılgınlığı Nedir bu kara cuma dünyanın black friday çılgınlığı Nedir bu kara cuma dünyanın black friday çılgınlığı HABERİN FOTOĞRAFLARI İÇİN TIKLAYIN

ÖNCEKİ HABERLER
Kırgın Çiçekler 100.yeni bölüm fragmanı neler olacak?
Cennet'in gözyaşları 11.bölüm fragmanı son bölümde neler oldu?
Kalp Atışı 22.bölüm fragmanı Ali Asaf öldü mü?
Bizim Hikaye 12.yeni bölüm fragmanı Barış diziden ayrılıyor mu?
Suriye'nin kaderini belirleyecek kongre ertelendi
Masterchef Furkan kaç yaşında kimdir Furkan Yalçın neden kovuldu?
Yorumlar 8 yorum