HABER /  BİLİM - TEKNOLOJİ

Samsung Galaxy Note 9 etkinliğinin detayları belli oldu!

Samsung yeni akıllı telefonu Note 9'un duyurulacağı etkinlik, 9 Ağustos'ta New York'ta gerçekleştirilecek.

Basın mensupları için özel bir video da hazırlayan Samsung, telefonun bazı detaylarını da gösterdi. 22 saniyelik videoda telefonun kalemi yani Stylus görünüyor. Dikdörtgen şeklinde bir gövdesi bulunan kalem sarı renkte üretilmiş.

Etkinlik için Samsung tarafından başka bir açıklama yapılmadı. Ayrıca etkinliğin Galaxy Note 9 için olacağı konusunda da kesin bir bilgi yok. Ancak sunulan video ve bu tarihte başka bir telefon tanıtılmayacak olması hangi modelin tanıtılacağı konusunda bize ipucu veriyor. 

İşte Samsung tarafından yayınlanan etkinlik davet videosu: https://www.youtube.com/watch?v=pSaE5LbAHKo

SAMSUNG GALAXY NOTE 9 ÖZELLİKLERİ:  Şu ana kadar ortaya çıkan bilgilere göre Samsung Galaxy Note 9,  6.4 inç boyutunda 2960×1440 piksel Super AMOLED bir ekran, Exynos 9810 ya da Snapdragon 845 işlemci, 6 GB RAM ve 256 GB / 512 GB depolama gibi özelliklere sahip olacak. Kamera tarafında Galaxy S9+ gibi dual kameraya sahip olacak telefonda 12 + 12 Megapiksel çözünürlüklü kamera sistemi yer alacak. Telefonun ön yüzünde ise 8 Megapiksel çözünürlükte f1.7 diyaframa ve 3.5mm kulaklık girişi de yer alıyor. Telefonun 4.000 mAh pili olacağı düşünülüyor.

SAMSUNG UNPACKED ETKİNLİĞİ NEDİR?  Samsung bu tarz amiral gemisi telefonlarını özel etkinliklerle duyuruyor. Genelde Unpacked adı verilen bu etkinlikler genelde yılda iki kez yapılıyor. İlki Şubat ayında her yıl Barselona'da düzenlenen MWC fuarı öncesinde yapılırken, bu etkinlikte S ailesi duyuruluyor. Diğeri ise Ağustos ayında gerçekleştiriliyor ve o yılın Note modeli tanıtılıyor. 

Kaynak: Teknolojioku

Yorumlar