HABER /  GÜNCEL

Soylu'dan "CHP'lileri şehit cenazelerine almayın" emri...

İÇİŞLERİ Bakanı Süleyman Soylu, "Valilere müsteşarım üzerinden talimat gönderdim; 'CHP İl başkanlarını bundan sonra şehit cenazelerinde protokole kabul etmeyin’ diye. Bu kadar basit." dedi.

İÇİŞLERİ Bakanı Süleyman Soylu, Esenler AK Parti İlçe Başkanlığı ziyareti sırasında gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını yanıtladı. Soylu, Doğubeyazıt’ta Mevlit Bengi’nin öldürülmesinden sonra HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan’ı arayıp partisini sorumlu tuttuğu iddiasıyla ilgili konuştu.

'EVET PERVİN BULDAN'I ARADIM'... Soylu katledilen Bengi’nin 10 çocuğu olduğunu hatırlatarak "Kendi çocuğu kızamık olunca hasta olunca hastane hastane koşarlar. En lüks hastanelere giderler. Orada Doğu ve Güneydoğu’da HDP, PKK üzerinden milletten intikam almaktadır. Bu kadar açık ve net. Evet aradım. Söylediklerinde eksik vardır fazla yoktur. Arkadaşlarım o bölgede sokağa çıkma yasağı ilan ettiler. Gerekli soruşturmalar sürüyor. Çok ciddi gözaltılar var. Bu arkadaşımızın katilini bulacağız" diye yanıtladı.

"SANDIKTA BERABERLERSE CENAZEDE DE OLACAKLAR"... Soylu, CHP İl Başkanlarının şehit cenazelerinde protokole alınmamasıyla ilgili "Valilere müsteşarım üzerinden talimat gönderdim; ’CHP İl başkanlarını bundan sonra şehit cenazelerinde protokole kabul etmeyin’ diye. Bu kadar basit. Onların gideceği bir adres var. O adresi de göstereceğiz. PKK mensuplarının cenazeleri var. Biz onları çok kısıtlı kaldırtıyoruz. Onlara bir kişilik kontenjan ayıracağız. Sandıkta beraberlerse cenazede de olacaklar" diye konuştu.

Soylu'nun talimatı ilk kez uygulandı! Şehit cenazesinde CHP İl Başkanı...Soylu'nun talimatı ilk kez uygulandı! Şehit cenazesinde CHP İl Başkanı...Soylu'nun talimatı ilk kez uygulandı! Şehit cenazesinde CHP İl Başkanı...HABERİN FOTOĞRAFLARI İÇİN TIKLAYIN

ÖNCEKİ HABERLER
FETÖ firarisi Bingöl'de yakalandı
Annesini yaşama bağladı kendisi hayatını kaybetti
İKM sonuçları Adalet Bakanlığı 2018 Bolu gardiyan sonuçları-İSİM LİSTESİ
Merkel sonunda kabul etti! Türkiye fevkalade iş yaptı...
Flaş gelişme! Rusya Suriye'den asker çekiyor Putin duyurdu
Öğretmen atama takvimi 2020 ilk atama ne zaman?
Yorumlar 85 yorum