SAMET KAVOĞLU / TÜM YAZILARI
TÜM YAZILARI
Küresel aktörün yol haritası Son dönemde ülke basınını az çok takip edenler Türkiye'nin yeniden bölgesel ve küresel güçlerin uğrak noktası haline geldiğini ve Ortadoğu coğrafyasına dönük eylem planlarında Türkiye'nin kilit aktör rolünün belirginlik kazanmaya başladığını görecektir.
Korsanlar sadece Somali’de mi? Dünya deniz taşımacılığında önemli bir yer tutmasına rağmen uluslararası camiada pek de adından söz edilmeyen Aden Körfezi ve Somali, özellikle 2007 yılından sonra hızla artan korsanlık faaliyetleri nedeniyle dikkatleri üzerine çekmişti.
Kim dinler bu masalları! Küresel ölçekte yaklaşık 300 milyon insanın istihdam edildiği, daha net ifade etmek gerekirse çalışan nüfusun 16'da birinin çalışma alanı olarak seçtiği, tüm sermaye yatırımları içerisinde % 7 düzeyinde pay alan önemli bir sektör...
Sneijder siyasete ısınıyor Galatasaray'la yollarını ayırarak Fransız ekibi Nice ile anlaşma imzaladığı açıklanan Hollandalı yıldız Wesley Sneijder'in sessiz sedasız Türk vatandaşlığına geçtiği ve Türkiye'de siyasete hazırlandığı iddiaları kulislerde konuşulmaya başladı.
Artık o iş YAŞ… İktidar olanların muktedir olamamaktan yakındığı Türkiye’de asker-sivil, siyasetçi-bürokrat ilişkilerinde normalleşmeye mi gidiliyor?
Türkiye bu koridoru değerlendirmeli! Cumhuriyetimizin 100. yılında küresel arenada önemli bir aktör olmak, yüksek gelir elde etmek ve istihdamı arttırmak isteyen ülkemizde değişik tür ve ölçeklerde projeler geliştirilmektedir. Peki koridorlarımız buna müsait mi?
Kim bu doktor? Akşam saatlerinde TEM otoyolu Kaynaşlı gişeleri mevkiinde meydana gelen kazada aynı araç içerisinde yolculuk eden iki kişiden baba olay yerinde hayatını kaybederken, ağır yaralı çocuğu ameliyat edilmek üzere hastaneye kaldırıldı.