BIST 1.441
DOLAR 8,46
EURO 10,27
ALTIN 501,15
HABER /  SAĞLIK

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca açıkladı 31 bin 500 kişi işe alınacak

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, 2019 yılı içiresinde 25 bin kişiyi işe alacaklarını duyurdu. İşe alınacaklar pratisyen hekim, uzman hekim, diş hekimi ve eczacı olacak...

Abone ol

SAĞLIK Bakanı Fahrettin Koca'dan 31 bin 500 kişiye iş müjdesi geldi. Bu ay içinde acil tıp teknisyenliği, işletmenlik, ambulans şoförlüğü gibi alanlarda 6 bin 500 kişilik alım yapılacağını belirten Koca, 2019'da da 25 bin doktor diş hekimi ve eczacıyı işe alacaklarını duyurdu. 

EMEKLİLİK VE YIPRANMA PAYI... Sağlık çalışanlarına yönelik şiddetin önlenmesine ilişkin önemli adımların atıldığını vurgulayan Koca, sağlıkta şiddet konusunda alınacak tedbirleri içeren düzenlemelerin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın onayıyla yürürlüğe girdiğini anımsattı. Koca, sağlık çalışanlarının uzun süredir bekledikleri emeklilik ve yıpranma payına ilişkin çalışmaların çözümü noktasında yasal düzenlemelerin de yapıldığını söyledi.

BU AY 6 BiN 500 KİŞİ ALACAĞIZ... Sağlık Bakanlığına bu yıl sonuna kadar toplam 10 bin kişi alınacağını belirten Koca, "3 bin 500 kişinin alım süreci tamamlanmak üzere. 2018 yılı sonuna kadar 6 bin 500 kişinin daha alımını yapacağız. Acil tıp teknisyenleri, veri analizi yapan işletmenler, ambulans şoförleri, yardımcı klinik elemanı gibi birçok alanda alımlarımız söz konusu olacak." dedi.

8 ŞEHİR HASTANESİ HASTA KABULÜNE BAŞLADI... Bakan Koca, gelecek yıl yapılacak sağlık çalışanı alımlarına ilişkin de şu bilgileri verdi: "Şu ana kadar 8 şehir hastanemiz hasta kabulüne başladı. Yakın zamanda Bilkent Şehir Hastanemiz de hasta kabulüne başlayacak. 2019'da açmayı planladığımız şehir hastanelerimiz ve kendi genel bütçemizden yaptığımız hastanelerimizin açılışı da olacak."

2019'DA 25 BİN KİŞİ İŞE ALINACAK... "Bu çerçevede, 2019 içinde olabilecek alımlarla ilgili de bir çalışma içindeyiz. 25 bine yakın pratisyen hekim, uzman hekim, diş hekimi ve eczacılar olmak üzere alımlar söz konusu olacak. Bunun dışındaki sağlık çalışanlarıyla ilgili de çalışmalarımız devam ediyor." 

ÖNCEKİ HABERLER
Kastamonu kar başladı yeni hava durumu kar duracak mı?
Berat Albayrak: Daha yeni başladık
Nene Hatun heykelindeki 24 yıllık hata düzeltildi
Ankara'da kar başladı saatlik hava durumu nasıl?
AK Parti'den açıklama! Önümüzdeki günlerde...
Polis cinayeti 'kahkaha' ile çözdü Sesleri arka sokaktan geldi
Fortnite 7.1 güncellemesi resmen yayınlandı
2019 hac ücretleri ne kadar oda türüne göre konaklama
17-25 Aralık belgeleri Akın İpek'in şirketinden servis edilmiş
Kılıçdaroğlu: En çok isyan etmesi gereken sendikalar
Yorumlar 6 yorum