BIST 1.096
DOLAR 7,66
EURO 8,96
ALTIN 469,15
HABER /  GÜNCEL

Rusya'daki Türk öğrencilere ne olacak?

RUSYA Eğitim Bakanı Dmitri Livanov, Rusya'daki Türk öğrencilere ne olacak sorusuna yanıt verdi. Rus bakan Rusya'daki Türk öğrencilerin durumdan etkilenmeyeceğini açıkladı.

Abone ol

Rusya, Türkiye ile yaşanan 'uçak krizi' nedeniyle tırmanan gerilimin bu ülkede eğitim gören Türk vatandaşı öğrencileri etkilememesi için ek önlemler alındığını açıkladı.

Rusya Eğitim Bakanı Dmitri Livanov, “Bu gruptaki Türk vatandaşlarının provokasyonların hedefi olmaması için üniversitelere sıkı talimatlar verdik” dedi.

Son günlerde Rusya’nın birçok şehrinde eğitim gören Türk öğrencilerden gelen şikâyetlerin artması üzerine, Rusya Eğitim Bakanı Dimitri Livanov'dan yüreklere su serpen bir açıklama geldi. Rusya’da eğitim gören Türk öğrencilerle ilgili özel açıklama yapan Livanov, şunları söyledi:

RUSYA'DAKİ TÜRK ÖĞRENCİLER EĞİTİMLERİNE KUSURSUZCA DEVAM EDECEKLER

“Üniversitelerimizde eğitim gören Türk vatandaşı öğrencilere yönelik hiçbir yaptırım uygulanması söz konusu değil. Krizden önce neyse, şimdi de aynı şekilde eğitimlerine devam edebilecekler. Bu amaçla tüm üniversitelerimize tebligatlar göndererek, Türk öğrencilerin koruma altına alınması talimatı verdik. Türk öğrencilerin olası provokasyonlardan korunmasını istedik. Biz eğitimin iki ülke arasında patlak veren krize dâhil edilmesini istemiyoruz. Eğitimlerine sorunsuz devam etmeleri için gerekli koşullar sağlanacak.”

Rusya Eğitim Bakanı Dmitri Livanov
Rusya Eğitim Bakanı Dmitri Livanov

RUSYA'DA KAÇ TÜRK ÖĞRENCİ VAR?

Rusya Eğitim Bakanı Livanov, ülkelerinde bin kadar Türk öğrencinin eğitim gördüğünü açıklarken, Türkiye’de yükseköğrenim gören Rus öğrenci sayısının ise yaklaşık 100 olduğunu belirtti.

ÖNCEKİ HABERLER
Sedat Peker'e Dünya Türklüğü Hakan'ı unvanı!
MHP'nin 2 ilçe başkanı bakın nerede savaşıyor?
Bursa'da 2 kadın cesedi bulundu
PYD Rus desteğiyle iki koldan saldırıya geçti
Erdoğan - Putin zirvesi için flaş açıklama
Aynur Aydın sütyen üstüne sadece yelek giydi takipçilerinin beğenisine sundu
Yorumlar 7 yorum