BIST 1.436
DOLAR 8,54
EURO 10,36
ALTIN 511,31
HABER /  GÜNCEL

Rüşvetten tutuklanan o polis tanıdık çıktı

İSTANBUL Emniyeti'nin düzenlediği rüşvet operasyonu kapsamında tutuklanan iki polis memurundan biir olan H.Y'nin, Temmuz 2011 yılında İzmir Karabağlar Polis Merkezi'nde, Fevziye Cengiz'i yanındaki 2 memurla darp eden kişi olduğu ortaya çıktı.

Abone ol

İstanbul Asayiş Şube Müdürlüğü Gasp Büro Amirliği ekipleri geçtiğimiz hafta aynı binada bulunan Aranan Şahıslar Büro Amirliği'ni baskın yaparak H.Y ve M.D adlı iki polis memurunu gözaltına aldı. İddia ise gözaltına aldıkları aranan iki kardeşten 1 milyon TL rüşvet alıp bırakmalarıydı. Bir süre sonra tekrar aynı kardeşlerden para isteyen iki polis memurları yapılan operasyonla gözaltına alınmış ve tutuklanarak cezaevine gönderilmişti.

PARA CEZASINA 24 TAKSİT YAPILMIŞTI
Yargılama sonrasında mahkeme 2015 yılında kararını açıklayarak, Fevziye Cengiz'i, “polise hakaret ettiği" iddiasıyla 442 gün hapis cezasına mahkum etmiş daha sonra da bu cezayı günlüğü 20 TL'den 8 bin 840 TL adli para cezasına çevirip bu para cezasını da 24 eşit taksitte ödenmesine karar vermişti. Mahkeme, işkence suçundan yargılanan polisler B.S ve H.Y'yi de, Cengiz'i dövmelerini “basit yaralama" kapsamında görmüştü. 

Sanıklara verilen cezadan iyi hal indirimi yapan mahkeme sonuç olarak iki polisi, 1 yıl 3'er ay hapis cezasına mahkum ederek bu cezaları da ertelememişti. 

İşte o polislerden H.Y., 7 yıl sonra bu sefer rüşvetten ortaya çıktı. Meslektaşları tarafından gözaltına alınan H.Y. ve yanında bulunan M.D tutuklanarak cezaevine gönderildi.

ÖNCEKİ HABERLER
Ticarette soğuk savaş rüzgarı Almanya, Çin için harekete geçti
Bitcoin ile yüksek kazanç sağlama fırsatı
Cedi Osman attı Furkan Korkmaz kazandı
Facebook 7 milyon kullanıcısının fotoğraflarına izinsiz erişti
Fenerbahçe ve Galatasaray'ın rakipleri belli oluyor
Acil hastaya dijital destek daha yoldayken doktor müdahale edebilecek
Milli Eğitim Bakanlığı '2018 LGS Raropu' hazırladı matematikte fena çakıldılar
80 km hız limitini aşanlar ne kadar para cezası ödeyecek?
Anlaşma sağladı! İşte Dirar'ın yeni takımı
Bütçe geçen ay 7.6 milyar TL fazla verdi
Yorumlar 1 yorum