BIST 8.087
DOLAR 28,93
EURO 31,38
ALTIN 1.888,97
HABER /  DÜNYA

Rus liderin nakit derdi sıkıntı yarattı

Rusya Devlet Başkanı Dmitri Medvedev, Çin malı satranç takımı satın aldı!

Abone ol
Rusya Devlet Başkanı Dmitri Medvedev, Kalmikya Cumhuriyeti'nde gerçekleştirdiği ziyarette bir oyuncakçı dükkanına girdi. Buradan Rus malı logo satın alan Rusya lideri, bir de Çin malı satranç takımı satın aldı. Rusya liderinin ödeme sırasında cebinden nakit çıkarması ve yetip yetmeyeceğinin hesabını yapması kameralara yansıdı.
Kalmikya Cumhuriyeti'nin başkenti Elista'da incelemelerde bulunan Medvedev, "satranç kenti" olarak bilinen alış veriş merkezine girdi. Cep telefonu tamircisine giren Rusya lideri, esnaftan bilgi aldı.

Oyuncakçı dükkanına giren Rusya lideri, artık bir satranç takımı alma zamanı geldiğini söyledi. Farklı oyuncakların Çin yapımı olduğunu fark eden Medvedev, Rus yapımı ürün sordu. Bunun üzerine tezgahtarlar Rus yapımı bir logo kendisine takdim etti.
Büyük bir satranç takımı da kendisine ulaştırılan Rusya lideri, "Çin malı mı? Rus malı mı? Evet Çin malı. Çinliler de bizim dostumuz. Satranç da dünya çapında meşhur. Elista'ya gelip satranç almamak sanırım bir suç olurdu" dedi.

Medvedev'in oyuncakçının kasasına vardığında elini cebine attı ve yeterli para olup olmadığına baktı. Nakitleri cüzdan olmadan taşıyan Rusya lideri, paranı yeterli olmasından memnun oldu. Kendisine uzatılan bin rubleyi ise gerek olmadığı gerekçesi ile kabul etmedi.