BIST 1.212
DOLAR 7,81
EURO 9,27
ALTIN 482,55
HABER /  GÜNCEL

Reuters Venezuela altınlarını mercek altına aldı! Türkiye makarna karşılığında altın aldı

Reuters Türkiye ve Venezuela ticaret ilişkilerini ele aldı. Ajansa göre Türkiye Venezuela'dan önemli ölçüde altın aldı. Ajansa göre altının önemli bölümü işlenmemiş olarak Türkiye'ye gönderiliyor ve karşılığında temel gıda maddeleri alınıyor. Bu gıda maddelerinin başında ise Venezuela'nın çok ihtiyaç duyduğu makarna ve süt tozu geliyor.

Abone ol

Türkiye ile Venezuela arasındaki ticaret anlaşmaları İngiliz ve ABD medyasında yankı uyandırıyor.

Türkiye ile Venezuela arasındaki iş birliği dünyada bazı ülkelerde büyük rahatsızlık yarattı. Bu ülkelerin başında ABD ve İngiltere geliyor.

İngiliz medyası iki ülke arasındaki ticaret anlaşmalarından oldukça rahatsız durumda. İngiliz haber ajansı Reuters, uluslararası yaptırımlara maruz kalan Venezuela'nın altın ticaretini inceledi.

ALTIN KARŞILIĞI MAKARNA VE SÜT TOZU: Ajansa göre, altının önemli bölümü işlenmemiş olarak Türkiye'ye gönderiliyor ve karşılığında temel gıda maddeleri alınıyor. Bu gıda maddelerinin başında ise Venezuela'nın çok ihtiyaç duyduğu makarna ve süt tozu geliyor.

Haberde resmi kayıtlara göre Venezuela bu yolla 2018 yılı içinde Türkiye'ye 900 milyon dolar değerinde işlenmemiş altın gönderdi. Öte yandan ajans Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Venezuela lideri Nicolas Maduro arasındaki iyi ilişkiye de dikkat çekti.

ABD ENGELLEMEYE ÇALIŞIYOR: ABD Maduro'nun elindeki altınları kullanmasını engellemek için yaptırımlara başvuruyor.

Donald Trump yönetimi bu kapsamda İngiltere'ye de Venezuela'nın İngiltere merkez bankasına koyduğu 1,2 milyar dolarlık altın stokunu dondurması için baskı yapıyor.

ÖNCEKİ HABERLER
Ürünlerin yüzde 60 korsan satılıyor sebze fiyatları artıyor
Cemre ilk nereye düşer 2019 bu ayın kaçında düşecek?
Bel ağrılarından kurtulmak için bunları kesinlikle uygulayın
Beşiktaş yeni transferleriyle çıkışa geçti ikinci yarıda etkili tablo
Wilma Elles'in Türkiye'deki mal varlığı dudak uçuklattı
Esra Tokelli evli mi eşi kimdir Masterchef Esra ailesi
Yorumlar 1 yorum