HABER /  GÜNCEL

Şişli'de faciadan dönüldü otopark görevlisi fark etmeseydi...

Geçen hafta Kartal'da 21 kişinin ölümüne facianın acıları tazeyken önce Rize sonra da İstanbul Şişli'den tahliye haberleri gelmeye başladı. İstanbul Şişli'de 4 bina tahliye edildi. Facia otopark görevlisi sayesinde önlendi.

Geçen hafta Kartal'da binanın çökmesi sonrasında Rize'de 8 katlı binanın tahliye edilmesi haberleri sıcaklığını korurken bir çökme tehlikesi de Şişli'den geldi.

İstanbul Şişli'de geçtiğimiz perşembe günü 4 binanın kolonlarında çatlak oluştu. Uzunluğu yaklaşık 1.5 metreyi bulan çatlağı fark eden otopark görevlisi, apartman sakinlerine haber verdi. Kat malikleri de Şişli Belediyesi'ne başvurdu. Belediye ekipleri, yaptıkları incelemenin ardından bina için tahliye kararı verdi.

1968 yılında yapılan Melek Apartmanı'nda yaşayanlar tahliye edilip çevredeki otellere ve misafirhanelere yerleştirildi. Şişli'de tehlike arz eden 4 bina, vatandaşların eşyalarını da çıkarmasıyla birlikte mühürlendi. Binaların çevresinde belediye zabıta ekipleri tarafından güvenlik önlemleri alındı. 

Binaların çevrelerinde güvenlik önlemleri arttırılırken 60 daire ve 4 dükkanın bulunduğu binaların akıbeti ise Şişli Belediyesi Statik Büro'nun toplantısının ardından netleşecek.

GÜNÜN ÖZETİ
ÖNCEKİ HABERLER
Araba sürerken sigara içen kaç para ceza alacak 2019 trafik cezaları
'Seri katil' Hamdi Kayapınar'ın cezası belli oldu
Özgecan Aslan unutulmadı! Vefatının üzerinden 4. yıl geçti
Galatasaray, iç saha performansında Liverpool'la yarışıyor
POMEM başvuruları ne zaman 2019 Polis Akademisi 24. dönem kayıt takvimi
Aziz Yıldırım sürprizi! Maçı tribünden izledi
Yorumlar