HABER /  GÜNCEL

Rektör öğrencilere yumurta fırlattı

Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) Rektörü Prof. Dr. Alper Akınoğlu, ''tatlı yiyelim tatlı konuşalım'' diyerek kendisine verilen yumurta şeklindeki çikolataları öğrencilere attı

Abone ol

Akınoğlu, ÇÜ Öğrenci Konseyi'nin Mithat Özsan Amfisinde düzenlediği ''Öğrenciler Rektörle buluşuyor'' konulu toplantıya katıldı.

Öğrenci Konseyi Başkanı Ahmet Serdar Tat, toplantı öncesi ''tatlı yiyelim tatlı konuşalım'' diyerek bir sepet dolusu yumurta görünümlü çikolatayı Rektör Akınoğlu'na verdi.

Akınoğlu da, verilen çikolataları ''her zaman siz atacak değilsiniz ya. Tatlı yiyelim tatlı konuşalım'' diyerek izleyici koltuğundaki öğrencilere attı. Bu şakayı gülerek karşılayan öğrenciler, atılan yumurtaları havada yakalayarak yediler.

Prof. Dr. Akınoğlu, daha sonra yaptığı konuşmada, öğrencilerin sesini duyurmak için değişik eylem biçimleri olabileceğini, ancak bunların demokratik ölçüler içerisinde kalması gerektiğini söyledi.

Yumurta meselesinin günlerce kamuoyunu meşgul ettiğini kaydeden Akınoğlu, ''Bu yumurtalar öğrenci konseyinin bana karşı jesti. Bu, birlikteliğin daha güzel olmasına yöneliktir. Tabi ki eleştiriler olsun, düşündüklerinizi , eksikliklerimizi söyleyin. Bunları birlikte çözmemiz lazım. Bu birlikteliği ne kadar geliştirirsek ülkemiz için de o kadar güzel olur. Bu yumurta jestinden dolayı öğrenci konseyine teşekkür ederim'' dedi.

Rektör Prof. Dr. Akınoğlu, öğrenci konseylerinin seçimle gelen öğrenci temsilcilerinden oluştuğunu belirterek, şöyle devam etti:

''Konseylerde çok değişik görüşten öğrenciler var. Sadece kendisini düşünen değil, ülkesini düşünen ve farklı çözüm yolları önerebilen bir öğrenci profili önemli. Demokrasi artık günümüzde seçimle gelip, kıl payı bir grubun kazandığı, büyük çoğunluk elde ettiği, sadece kendisini seçen öğrencilerin temsiliyeti değildir. Bütün öğrencilerin sorumluluğunu üstlenmektedir. Bütün öğrencilere eşit bir şekilde davranış sergilemeli. Modern demokrasilerde sadece çoğunluğun düşünceleri değil, çoğunluğun azınlıklara karşı nasıl davrandığı da çağdaş demokrasinin ilgi alanlarından birisidir.''

Öğretim üyelerinin de katıldığı etkinlikte Akınoğlu, öğrencilerin sorularını cevaplayarak, isteklerini de not aldı.

ÖNCEKİ HABERLER
Bu hat 24 ay kapanacak!
İsrail 'soykırım'a cesaret edemedi!
İşte Esad'ın kaçmayı planladığı ülke
İşte elektrikli Fluence'ın fiyatı
AK Parti'de sadece o rahatsız oldu
Arefe günü giyim mağazalar kaça kadar açık olacak 2020
Yorumlar