BIST 10.606
DOLAR 32,60
EURO 35,07
ALTIN 2.450,06
HABER /  GÜNCEL

Reina katliamı davasında flaş gelişme!

Reina katliamı davasında savcı, 8 sanığın tahliyesini talep etti, 43 sanığın ise tutukluluk hallerinin devamını istedi.

Abone ol

İstanbul'un gözde eğlence mekanlarından Reina'da yılbaşı gecesi düzenlenen silahlı saldırıya ilişkin davada savcı 8 sanığın tahliyesini talep etti. Halen tutuklu olan 43 sanık içinse tutukluluk hallerinin devamı istendi. Terör saldırısında 39 kişi hayatını kaybetmişti. Saldırıya ilişkin 51'i tutuklu toplamda 57 sanık bulunuyor.

Ortaköy'deki eğlence merkezi Reina'da yılbaşı gecesi düzenlenen ve 39 kişinin hayatını kaybettiği terör saldırısına ilişkin, aralarında saldırıyı gerçekleştiren Abdulkadir Masharipov'un da bulunduğu 51'i tutuklu 57 sanığın yargılanmasına devam ediliyor. 

44 TUTUKLU SANIK KATILDI: İstanbul 27. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Silivri Ceza İnfaz Kurumları Yerleşkesi karşısındaki salonda yapılan duruşmaya, aralarında Masharipov'un da bulunduğu, 44 tutuklu sanık katıldı. Tutuklu 3 kadın sanık da Sesli ve Görüntülü Bilişim Sistemi (SEGBİS) aracılığıyla duruşmaya bağlandı. Tutuklu ve tutuksuz bütün sanıkların savunmasının alınmasının ardından cumhuriyet savcısı, mütalaasını açıkladı. Savcı mütalaasında, savunması alınan bütün sanık beyanlarına bir diyeceğinin olmadığını, tebligat yapılmayan diğer müştekilere tebligat yapılmasını, gelmeyen sanıkların zorla getirilmesine karar verilmesini ve dosyadaki eksik hususların giderilmesini istedi. 

TAHLİYESİ TALEP EDİLDİ: Mütalaada, üzerlerine atılı suçun vasfı ve mahiyetinin değişmesi ihtimalinin bulunması, sabit ikametgahı bulunduğundan kaçma şüphesi olmadığı ve delillerin büyük kısmının toplanmış olduğu gerekçe gösterilerek, tutuklu sanıklar Yasin Mehmet, Maimaiti Jumainiyazi, Sabri Benthabet, Abdullah Türkistanlı, Khushnudjon Kurbanov, Ulugbek Khudayberdiev, Olimjon Akhralov ve Miraziz Mirsobitov’un adli kontrol tedbiri getirilerek tahliyesi talep edildi.  

TUTUKLULUK HALLERİNİN DEVAMINA KARAR VERİLDİ: Mütalaada, diğer tutuklu 43 sanığın ise üzerlerine atılı suçun vasıf ve mahiyeti, kuvvetli suç şüphesinin varlığı ve somut delillerinin bulunması, suçların katalog suçlardan oluşu, öngörülen cezaların kaçma şüphesini doğurması, adli kontrol tedbirlerinin yetersiz kalabileceğinden dolayı tutukluluk hallerinin devamı istendi.  

Duruşma, avukatların taleplerinin alınmasıyla devam ediyor.