BIST 10.677
DOLAR 32,22
EURO 34,94
ALTIN 2.418,47
HABER /  GÜNCEL

Erdoğan'dan Kudüs mitinginde flaş mesajlar! BM'ye gidiyoruz...

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Konya'daki Kudüs Mitingi'ne telekonferansla bağlandı... Konya'daki meydanı dolduran vatandaşlara sesleniyor... Canlı izleyebilirsiniz...

Abone ol

KUDÜS için ABD'nin aldığı karara tepkiler sürüyor. Bugün cuma namazlarında yine gösteriler vardı. Konya'da ise Kudüs için miting düzenleniyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da Konya'daki Kudüs mitingine katılanlara telekonferansla hitap etti. İşte Erdoğan'ın konuşmasından satır başları:

Amerika'nın Kudüs'le ilgili kararının iptali için BM nezdinde de girişimler başlatıyoruz.

- Dünyada hiçbir ülke uluslararası hukukun üstünde değildir. Hem demokrasinin hamiliğini yapma iddiasında olacaksınız hem de keyfiniz istediği zaman hukuk, demokrasi ve hak namına ne varsa üzerinde tepineceksiniz. Bu rezillik asla kabul edilemez. Müslümanlar bu çifte standarda, bu adaletsizliğe, bu hak gasbına kesinlikle boyun eğmeyecektir.

- Türkiye olarak bu konuda üzerimize düşenleri sonuna kadar yapmakta kararlıyız. Tüm mekanizmaları kullanarak, hukuku çiğneyenlerin ipliğini pazara çıkaracağız. Önce Güvenlik Konseyi'nde, orada veto olursa BM Genel Kurulu'nda bu haksız ve hukuksuz kararın iptali için çalışacağız.

- İslam ülkeleri olarak Filistinli ailelere sahip çıkmak için yeni fonlar kuruyoruz.

- Ayrıca Filistin devletinin daha fazla ülke tarafından tanınması için girişimlere başlıyoruz. Şu an dünyanın 137 ülkesi Filistin devletini tanıyor. İnşallah bu sayı gayretlerimizle daha da artacaktır.

- İnanıyorum ki bu olanlar tüm insanlığın adalete, hukuka saygılı, başta Müslümanlar olmak üzere Hristiyan dünya hep birlikte dayanışma içerisinde, ben bu adaletsizliği ortadan kaldıracağımıza inanıyorum.

CUMA NAMAZINI İSTANBUL'DA KALDI

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, cuma namazını Üsküdar'daki Hazreti Ali Camisi'nde kıldı. Erdoğan, öğle saatlerinde Üsküdar Kısıklı'daki konutundan Hazreti Ali Camisi'ne geldi. Burada cuma namazı kılan Cumhurbaşkanı Erdoğan'a İstanbul Valisi Vasip Şahin ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal da eşlik etti. Cami çıkışında kendisine sevgi gösterisinde bulunan vatandaşlarla selamlaşan Erdoğan, bazılarıyla fotoğraf çektirdi.