BIST 10.471
DOLAR 32,51
EURO 35,06
ALTIN 2.432,52
HABER /  MAGAZİN

Recep Akdağ eşi Gül Akdağ ve kızı Zeynep Akdağ kimdir yaşları kaç?

Recep Aktuğ kimdir, kaç yaşında ve hastalığı ne soruları sevilen oyuncu ve müzisyenin hastaneye kaldırılmasının ardından merak edildi. 64 yaşında ve aslen Çeşmeli olan Recep Aktuğ KOAH teşhisi ile hastaneye kaldırıldı. Peki Recep Aktuğ'un son durumu nasıl? Eşi Gül Aktuğ ve kızı Zeynep Aktuğ kimdir?

Abone ol

‘Aşk-ı Memnu’ dizisinin Hilmi Bey’i Recep Aktuğ hastaneye kaldırıldı. Recep Aktuğ'a KOAH teşhisi konuldu. Peki sevilen oyuncu ve müzisyen Recep Aktuğ'un son durumu nasıl, hastalığı ne? Sırtında iki kemiğin kırılan ve ciğerleri su toplayan Recep Aktuğ'a KOAH hastalığı teşhisi kondu. Hastanede tedavi gören Recep Aktuğ'un eşi Gül Aktuğ ve kızı Zeynep Aktuğ kimdir? 

‘Aşk-ı Memnu’ dizisinin Hilmi Bey’i Recep Aktuğ hastaneye kaldırıldı. Recep Aktuğ'a KOAH teşhisi konuldu. Öte yandan oyuncunun sırtında iki kemiğin kırıldığı ve ciğerlerinin su topladığı da ortaya çıktı.

RECEP AKTUĞ KİMDİR: Mehmet Recep Aktuğ, 13 Mayıs 1954'de Çeşme'de dünyaya geldi. Recep Aktuğ, bazı arkadaşları ile birlikte "Arı Yapım" adlı bir şirket kurdu. Sezen Aksu şirketin ilk sanatçısıydı ve ilk plak ise 'Kaybolan Yıllar' oldu. Bu çalışmayı Türkiye'de olay haline gelen "Disko Fasıl" takip etti.

TÜRKİYE'NİN İLK EŞLİK VOKAL GRUBU KISA DALGA'YI KURDU: Recep Aktuğ, 1976 yılında Türkiye'nin ilk eşlik vokal grubu Kısa Dalga'yı kurdu. Kısa Dalga ilk gece çalışmasını Ayten Alpman ile yaptı. 1978 yılında Antalya Altın Portakal Şarkı yarışmasına iki beste ile katılan Aktuğ, ikincilik ve yedincilik ödülü kazandı. 1979 yılında Cantekin ile Eurovision'a katıldı, 1981 yılında Giden Gençliğe ve Canım adlı şarkılarıyla ilk kırkbeşliğini çıkardı. 1983 yılında Buğra Uğur'un bestesi ile Eurovision Türkiye birincisi olarak, Çetin Alp ile Almanya'da Türkiye'yi temsil etti.

Birçok bestesi ve şarkı sözü çeşitli sanatçılar tarafından seslendirilen Aktuğ, birçok reklam filminde ve dizide de rol aldı. Recep Aktuğ'nun Esen Müzik etiketiyle çıkmış 'Alışma Bana' ve 'Siyah Gül' adlı iki müzik albümü de bulunmaktadır. 'Kurtlar Vadisi' dizisinde 'Ender Bey' karakteri ve 'Aşk-ı Memnu' adlı dizide ise 'Hilmi Bey' karakteri ile çok sevildi.