BIST 1.460
DOLAR 8,36
EURO 10,22
ALTIN 501,78
HABER /  MEDYA

Rahmi Turan'dan önemli karar Sözcü'de birinci sayfada yok

Beştepe'ye giden CHP'li iddiasıyla ortalığı sallayan Sözcü gazetesi yazarı Rahmi Turan, yazılarının bugünden itibaren birinci sayfadan değil 11. sayfadan yayınlanacağını duyurdu. 

Abone ol

Turan, "Türkiye'de başyazarlık müessesesi eskiden vardı, yarım yüzyıl önce bitti" ifadelerini kullandı.Birinci sayfada yazdığı için kendisinden 'başyazar' olarak bahsedildiğini, yalnızca köşe yazarı olduğunun altını çizen Turan, yazısında şunları söyledi:

Başyazarlık diye bir şey yok

"Oysa başyazarlık diye bir şey yok. Türkiye'de başyazarlık müessesesi eskiden vardı, yarım yüzyıl önce bitti. Ben Sözcü’nün, yazıları birinci sayfada çıkan köşe yazarıyım. Yazar, yazardır ve dediğim gibi gazetelerde başyazarlık tarihe karışmıştır. Sözcü’de yazması uygun görülen, Atatürk ilkelerine bağlı, laik cumhuriyetin savunucusu her meslektaşımızın sıfatı 'Köşe yazarı'dır. Her yazarın görüşleri yasal olarak da, etik olarak da kendisini bağlar. Değerli okurlar… Bugünden sonra birinci sayfada yazmayacağım. Yazılarım artık 11'inci sayfamızda devam edecek.

Taraflardan özür dilemişti

Turan, eski CHP Yalova milletvekili Muharrem İnce ile Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Beştepe’de CHP Genel Başkanlığı'na ilişkin görüştüğüne dair bir yazı kaleme almasıyla gündeme gelmişti. Turan, haber kaynağının Talat Atilla olduğunu açıklamış ve taraflardan özür dilemişti.

ÖNCEKİ HABERLER
Ekrem İmamoğlu Kanal İstanbul güzergahında arazi alan Arap şirketlere sert çıktı
Muğlalı genç Youtuber Enes Ömer Aydoğan son 6 ayda 25 bin lira kazandı
İzmir Karabağlar'da kanlı pusu silahlarını peş peşe ateşlediler
Cumhurbaşkanı kararları Resmi Gazete'de
Ersun Yanal'ın basın toplantısının tarihi netleşti
Cumhurbaşkanı Erdoğan ile MHP Genel Başkanı Bahçeli görüştü
Bakan Murat Kurum'dan flaş termik santral açıklaması
Iğdır'da bir kişi eşini öldürüp intihar girişiminde bulundu
Libya'dan destek veren ülkelere teşekkür
Altın üretiminde Cumhuriyet tarihinin rekoru kırıldı
Yorumlar 1 yorum