BIST 2.399
DOLAR 17,24
EURO 17,54
ALTIN 973,57
HABER /  GÜNCEL

POMEM başvuru ücreti kaç para hangi bankaya?

POMEM başvurusu yapma işlemleri başladı ve 14 Ekim saat 18.00'e kadar devam edecek. POMEM başvurusu için adayların bankaya 100 lira başvuru ücreti ödemesi gerekiyor. POMEM başvurusu e devlet üzerinden TC numarası ile yapılacak.

Abone ol

POMEM başvuruları bugün yani 1 Ekim'de başladı, 12 Ekim'e kadar POMEM başvuruları e -devlet üzerinden tamamlanabilecek. 10 bin polis alımı için kadın ve erkek adaylarda KPSS puan şartı ve 30 yaş sınırı aranacak. POMEM polis alımı sürecinde kadınlarda 162, erkeklerde ise 167 boy koşulunu istenen özellikler arasında. Peki POMEM başvurusu nasıl yapılacak, başvuru belgeleri ve bilgileri haberimizde. 

POLİSLİK BAŞVURUSU İÇİN MERAK EDİLEN ŞARTLAR NELER OLACAK: Polis alımı için yalnızca T.C. vatandaşları başvuruda bulunabilecek.

ÖĞRENİM DERECESİ: Adayların öğrenim derecesi ise Ön Lisans ya da Lisans bölümleri olacak.

POMEM BAŞVURUSU İÇİN TIKLAYIN

KPSS PUAN ŞARTI: Lisans mezunları, 2017-2018 yıllarında yapılan KPSS sınavlarının P3 puan türlerinden en az 60 puan, Ön Lisans mezunları ise 2016 yılında yapılan KPSS sınavının P93 pun türünden en az 70 almış olmaları halinde başvurularını gerçekleştirebilecek.

YAŞ ŞARTI: Adaylarda aranan yaş şartı ise 18 yaşını tamamladıktan sonra yaptırılan yaş düzeltmelerinde, düzeltmeden önceki yaş dikkate alınmak şartıyla, sınavın yapıldığı yılın 31 Aralık tarihi itibariyle 30 yaşından gün almamış olmak (31 Aralık 1989 ve daha sonraki tarihlerde doğmuş olmak) olacak.

BOY ŞARTI: Kadınlar için 162 cm, erkekler için 167 cm’den kısa boylu olmamak, beden kitle endeksi, 18 (dahil) ile 27 (dahil) arasında olmak, adaylarda aranan şartlar arasında yer alacak.

POMEM BAŞVURUSU NASIL YAPILACAK: Polislik için başvuru yapacak olan adaylar, 01-14 Ekim tarih aralığında, E-Devlet üzerinden işlemlerini tamamlayabilecek. Son başvuru tarihi 14 Ekim saat 18.00 olacak.

E-Devlet üzerinden başvurularını yapan adaylar, 100 TL olan POMEM başvuru ücretini Halkbank şubelerinden ya da ATM ve internet bankacılığı üzerinden yatırabilecek. Ödemeler sadece Halkbank üzerinden alınacak olup, 14 Ekim saat 17.00'a kadar paranın yatırılmış olması gerekmektedir.

ARANAN DİĞER ŞARTLAR: Silah taşımaya veya silahlı görev yapmaya hukuki bir engeli bulunmamak,

Sağlık durumu yönünden, Sağlık Şartları Yönetmeliğinde belirlenen koşulları taşımak,

26/9/2004 tarihli ve 5237 sayılı Türk Ceza Kanununun 53’üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile, adayın kendisinin ve evli ise eşinin;

1) Kasten işlenen bir suçtan dolayı hükmün açıklanmasının geri bırakılmasına karar verilmiş olsa dahi bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına mahkûm olmamak,

2) Affa uğramış veya hükmün açıklanmasının geri bırakılmasına karar verilmiş olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama, kaçakçılık veya cinsel dokunulmazlığa karşı suçlardan dolayı mahkûm olmamak veya bu suçlardan dolayı devam etmekte olan bir soruşturma veya kovuşturma bulunmamak veya kovuşturması uzlaşma ile neticelenmemiş olmak,

Adayın kendisinin ve evli ise eşinin; genelev, birleşme yeri, randevuevi, tek başına fuhuş yapılan konut ve benzeri yerlerde çalışmış veya aracılık ve bekleyicilik fiillerinde bulunmamış olmak, genel ahlak ve edebe aykırı mahiyette her türlü yazılı, sesli ve görüntülü eserleri, kaydedildiği materyale bakılmaksızın üretmek ve satmaktan veya kumar, uyuşturucu veya uyarıcı madde nedeniyle, hakkında herhangi bir adlî veya idarî soruşturma veya kovuşturma devam ediyor olmamak, bunlardan dolayı idarî yaptırım uygulanmamak veya bu işler nedeniyle hüküm giymemiş olmak,

Başvuru tarihinde herhangi bir siyasi partiye veya siyasi partilerin yan kuruluşlarına üye bulunmadığına dair yazılı beyan sunmak,

Alkol, uyuşturucu veya uyarıcı madde kullanımı nedeniyle tedavi görmüş veya görüyor olmamak,

Kamu haklarını kullanmaktan yoksun bırakılmış olmamak,

Sağlık Yönetmeliği hükümleri hariç, polis eğitim kurumlarından çıkarılmamış olmak,

Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması olumlu olmak.

Erkek adaylar için intibak eğitiminin başladığı tarih itibariyle 1111 Sayılı Askerlik Kanununa göre silahaltında bulunmamak.

FİZİKİ YETERLİLİK SINAVINDAN EN AZ 60 PUAN ALMAK ZORUNLU OLACAK: Ön sağlığı geçtikten sonra fiziki yeterlilik sınavına girmeye hak kazanacak olan vatandaşlar, 100 üzerinden 60 puan almaları halinde başarılı olarak kabul edilecek. Bu aşamada adayın fiziki yapısı değerlendirilecek ve kabiliyetleri gözlemlenecek.

ÖNCEKİ HABERLER
Kudüs'te nöbet tutan ailelere Türkiye'den yardım eli!
Kudüs'te nöbet tutan ailelere Türkiye'den yardım eli!
Ofçay kimin sahibi Ahmet Bülent Kasap aslen nereli kimdir?
Ofçay kimin sahibi Ahmet Bülent Kasap aslen nereli kimdir?
Ofçay satılıyor! Bakın yeni sahibi kim oldu?
Ofçay satılıyor! Bakın yeni sahibi kim oldu?
ALES sonuçları ne zaman açıklanacak ÖSYM tarih açıkladı
ALES sonuçları ne zaman açıklanacak ÖSYM tarih açıkladı
Dünyaca ünlü şarkıcı Aznavour yaşamını yitirdi
Dünyaca ünlü şarkıcı Aznavour yaşamını yitirdi
Endonezya'yı vuran tsunamiden şok firar!
Endonezya'yı vuran tsunamiden şok firar!
İstanbul'da dehşet! İşkence edip canlı yayında ailesine izlettiler
İstanbul'da dehşet! İşkence edip canlı yayında ailesine izlettiler
ATA AÖF materyal ücreti kaç para lisans programları ödemesi
ATA AÖF materyal ücreti kaç para lisans programları ödemesi
Erdoğan protestosunu Kılıçdaroğlu engelledi!
Erdoğan protestosunu Kılıçdaroğlu engelledi!
TBMM'de üçlü zirve sonrası Erdoğan'dan ilk sözler!
TBMM'de üçlü zirve sonrası Erdoğan'dan ilk sözler!