BIST 1.428
DOLAR 8,28
EURO 10,00
ALTIN 483,74
HABER /  GÜNCEL

Polis Akademisi alımı 2019 ne zaman erkek adaylarda boy/yaş şartı

Emniyet Genel Müdürlüğü tarafında polis ihtiyacını karşılamak için kurulan Polis Akademisi 24. dönem alımları ne zaman başlayacak araştırması başladı. Gözler şimdi 24. dönem alımlarında. Peki, 24. dönem POMEM başvuru tarihi belli oldu mu? POMEM polis alımı erkek adaylarda boy ve yaş sınırı kaç oldu?

Abone ol

POMEM başvuruları ne zaman 2019, Polis Akademisi başvuru sayfası açıldı mı soruları merak konusu oldu. Emniyet Genel Müdürlüğü'nün (EGM) polis ihtiyacının karşılanması için kurulan Polis Akademisi'ne bağlı 4 aylık eğitimin verildiği Polis Meslek Eğitim Merkezleri'ne (POMEM) 24. dönem başvurularının ne zaman başlayacağı, polis olma hayali kuran gençler tarafından merak ediliyor. İşte, konuya ilişkin ayrıntılar...

BAŞVURU TAKVİMİ BELLİ OLDU MU: Emniyet Genel Müdürlüğünün polis ihtiyacının karşılanması için Polis Akademisine bağlı 4 aylık eğitimin verildiği POMEM'lerde, her yıl lisans ve önlisans mezunu yüzlerce genç, polis olabilmek için ter döküyor.

BAŞVURU ŞARTLARI NELERDİ: POMEM 24. dönem alımları için başvuru tarihi belli olmadığı gibi başvuru koşulları da henüz netleşmedi. Ancak 23. Dönem alımlarında adaylarda aranan şartlardan bazıları şunlardı;

*Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,

*Ön lisans, lisans mezunları ve bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı tarafından kabul edilen Yurtdışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olanlar başvurabilir, (Yabancı Ülkeden alınan ön lisans, lisans diplomaları YÖK Başkanlığından alınan denklik belgesi ile birlikte kabul edilecektir.)

*Silah taşımaya veya silahlı görev yapmaya hukuki bir engeli bulunmamak,

*Emniyet Teşkilatı Sağlık Şartları Yönetmeliğinde belirtilen şartları taşımak, (Polis Okullarına alınacak erkek öğrencilerin en az 167 cm, bayan öğrencilerin en az 162 cm boy uzunluğu olacaktır.)

*Kasten işlenen bir suçtan dolayı hükmün açıklanmasının geri bırakılmasına karar verilmiş olsa dahi bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına mahkûm olmamak,

*Erkek adaylar için intibak eğitiminin başladığı tarih itibariyle 1111 Sayılı Askerlik Kanununa göre silahaltında bulunmamak.

*Adaylarda, 31 Aralık 2018 itibarıyla 30 yaşından gün almamak, lisans mezunları için 2017 veya 2018 yıllarında yapılan KPSS'lerin birinden P3 puan türünde en az (60,00) ve üzeri puan, Emniyet Teşkilatı personeli, şehit veya vazife malulü eş veya çocuklarından ise bu sınavlarda P3 puan türünde en az (48,00) ve üzeri puan, ön lisans mezunları için yapılan 2016 yılı KPSS P93 puan türünden en az (70,00) ve üzeri puan, Emniyet Teşkilatı personeli, şehit veya vazife malulü eş veya çocuklarından ise 2016 yılı KPSS P93 puan türünde en az (56,00) ve üzeri puan almış olmak gibi şartlar aranıyordu.

ÖNCEKİ HABERLER
14 Şubat Sevgililer Günü'ne özel burç yorumları Hande Kazanova
Anneler Günü için süper fırsatlar!
Hulusi Akar'dan Sergey Şoygu görüşmesi sonrası son dakika açıklamalar
POMEM başvuru sayfası 2019 kadın polislerde aranan yaş/boy şartı
Ersun Yanal'dan olay sözler: Düştüğümüz duruma bak
SRC belgesi olmayan kaç para trafik cezası ödeyecek 2019
Osmaniye'de FETÖ'yü savunan er gözaltına alındı
Gözaltına alınmıştı! Akıbeti belli oldu
Erdoğan: Kene gibi yapışanlara fırsat vermeyeceğiz'
Pelin Batu'nun kocası kim Macit Bitargil ne iş yapıyor oğullarının adı nedir?
Yorumlar