HABER /  ÇALIŞMA HAYATI

PMYO başvuruları ve taban puanlar açıklandı mı?

PMYO başvuruları için gerekli olan taban puanlar Polis Akademisi tarafından henüz açıklanmadı. PMYO adaylarının gözleri pa.edu.tr'de.

PMYO başvuruları ve taban puanlar açıklandı mı?

PMYO başvuru yapmak isteyen polis adayları PMYO taban puanlarının ve başvuru şartlarının açıklanması için gün sayıyor. PMYO YGS taban puanı ve PMYO başvurusu için gerekli şartların yakın bir tarihte Polis Akademisi tarafından açıklanması bekleniyor. 

Polis Akademisi'nden PMYO başvuruları için en son açıklama 27 Mart'ta yapılmıştı. Polis Akademisi internet sayfası pa.edu.tr'den yapılan en son açıklamada 'PMYO taban puanları'nın belirlenmediği duyurulmuştu.

PMYO başvuru şartları ve YGS taban puanlarının ne zaman açıklanacağı ise bilinmiyor. PMYO başvurusu yapacak polis adaylarının düzenli olarak pa.edu.tr internet adresindeki duyuruları takip etmesi gerekiyor.

PMYO ÖN BAŞVURULAR NASIL YAPILIYOR?

PMYO Başvuru şartları ve taban puanların açıklanması sonrası adayların pmyo.pa.edu.tr'den ön başvuru yapması gerekiyor. 

pmyo.pa.edu.tr'den polis adayları başvurularını TC Kimlik Numarası ile başlatmaları gerekiyor. 
pmyo taban puanları ve başvuru şartları açıklandı mı.jpgArdından Nüfus Bilgilerinin yazılması gereken ikinci ekranda kutucuklara doğru bilgileri girerek adım adım başvuruyu tamamlamaları gerekiyor. Doğrulama kodunun da ekranlara girilmesi sonrası YGS puanınız ve okul bilgileriniz ekrana gelecek. Adres ve telefon bilgilerinin eklenmesi sonrası PMYO başvuru merkezi ve başvuru tarihi seçiyorsunuz. Daha sonra ise PMYO yazılı sınav yerinizi seçimiyorsunuz.  

Yorumlar 4 yorum