BIST 4.896
DOLAR 19,17
EURO 20,94
ALTIN 1.221,87
HABER /  MAGAZİN

Plasenta nedir Hilary Duff bebeğinin plasentasını içti

ABD'li şarkıcı ve oyuncu Hilary Duff, çocuğunun plasentasını meyveli bir içeceğin içine kattığını ve içtiğini açıkladı. Peki Plasenta Nedir? Plasentanın işlevi nedir? İşte merak edilenler...

Abone ol

Son yıllara sık sık duyulan bebeğin plasentasını içme haberlerine bir yenisi daha eklendi. 25 Ekim'de adını Banks Violet koyduğu kızını dünyaya getiren Hilary Duff, çocuğunun plasentasını meyveli bir içeceğin içine kattığını ve içtiğini açıkladı. ABD'li şarkıcı ve oyuncunun bu itirafı bir anda dünyanın gündemine oturdu.

Plasenta Nedir? Plasenta, anne ile bebek arasında pek çok kritik rol üstlenir. Plasentanın temel görevleri arasında gaz değişimini sağlamak, besinleri bebeğe getirirken, atık maddeleri bebekten alıp anneye taşımak ve bebeğin büyümesinde önemli rol oynayan bazı hormonları salgılamak yer alır.

Gelişen bebeğin temel enerji kaynağı olan glikojen ve kolesterolün sentezi plasentada meydana gelir. Plasentadan salgılanan beta hCG, progesteron, insülin benzeri büyüme faktörü gibi hormonlar gebeliğin normal seyretmesinde önemli rol oynar.

Plasenta glikoz, amino asit, yağ asitleri, kalsiyum ve D vitamini, oksijen ve bağışıklıktan sorumlu olan immunoglobulin G’yi (IgG) anneden bebeğe iletirken, karbondioksit ve diğer atık maddeleri bebekten alıp anneye transfer eder.

Hilary Duff'tan iğrenç itiraf bebeğinin plasentasını içti Hilary Duff'tan iğrenç itiraf bebeğinin plasentasını içti Hilary Duff'tan iğrenç itiraf bebeğinin plasentasını içti Hilary Duff'tan iğrenç itiraf bebeğinin plasentasını içtiHABERİN FOTOĞRAFLARI İÇİN TIKLAYIN