BIST 1.112
DOLAR 7,57
EURO 8,98
ALTIN 475,79
HABER /  GÜNCEL

PKK/PYD yeni bir 6-8 Kasım tiyatrosuna hazırlanıyor

Fırat Kalkanı operasyonuyla büyük darbe yiyen PKK /PYD, iki sinsi planı devreye soktu. PYD'li binalara doldurduğu Suriyeli sivilleri katledip Türkiye'yi suçlamaya, PKK da "Türkiye Rojava'yı işgal edecek" söylemiyle halkı sokağa dökmeye hazırlanıyor.

Abone ol

Fırat Nehri'nin batısında bulunan terör örgütü PYD/YPG üyelerinin, bölgelerindeki Suriyeli sivilleri öldürerek ve şiddet eylemleri düzenleyerek Türkiye aleyhinde propaganda yapma hazırlığında olduğu belirlendi.

Güvenlik kaynaklarından alınan bilgiye göre, 8 Ağustos'ta Nusaybin-Mürşitpınar arasındaki Suriye hudut bölgesinde, çok sayıda silah, araç, malzeme ve personel yüklü tır ile minibüsün doğudan batıya intikal halinde olduğu tespit edildi.

KOBANİ VE DERBESİYE'DE GÖSTERİLER BAŞLADI

Cerablus bölgesindeki gelişmeler dikkate alındığında, söz konusu faaliyetlerin PYD/YPG'nin Münbiç'i takviyesi amacı taşıdığı belirlendi. Mürşitpınar bölgesi hudut hattında, fiziki güvenlik sistemi kapsamında inşası devam eden duvarları protesto etmek amacıyla Kobani (Ayn el-Arap) ve Derbesiye'de 100-200 kişilik grupların iki günden bu yana gösteri yaptıkları da öğrenildi.

"TÜRKİYE ROJOVA'YI İŞGAL EDECEK" PROVOKASYONU

Bu kapsamda, Özgür Suriye Ordusu'nun (ÖSO), Münbiç istikametine doğru ilerleyişini "Türkiye Rojava'yı işgal edecek" söylemleriyle çarpıtmaya çalışan terör örgütü PYD/YPG unsurlarının, 6-8 Ekim 2014'te Kobani bahanesiyle Türkiye'de yaptıklarına benzer şiddet eylemleri düzenleyeceği, bunu dünya kamuoyunda çeşitli yayınlarla Türkiye karşıtı propagandaya dönüştüreceği belirlendi.

PYD BAZI SİVİLLERİ BİNALARDA REHİN TUTUYOR

Cerablus bölgesinde koalisyon güçlerine destek vermek amacıyla ÖSO tarafından başlatılan harekata karşı Fırat Nehri'nin batısında bulunan PYD/YPG üyelerinin, Suriyeli sivilleri binaların içerisinde rehin tuttuğu, buraların çevresine silah yüklü araçlar yerleştirerek kara unsurları ve hava kuvvetleri bombardımanları için hedef haline getirdikleri tespit edildi. Terör örgütünün bu hamleyle, "Türkiye sivilleri katlediyor" propagandası yaparak, uluslararası kamuoyunu baskı altına almayı amaçladığı öğrenildi.

SİVİLLERİ KATLEDİP, SUÇU TÜRKİYE'YE ATACAK

Münbiç yönüne çekilen terör örgütü PYD/YPG unsurlarının Suriyeli sivilleri kaçırarak öldürecekleri, yine bu eylemi "Türklerin ve muhaliflerin yaptıkları yönünde" asılsız haberler yayarak, harekatın etkinliğini azaltma çabası içerisine girecekleri tespit edildi.

ÖNCEKİ HABERLER
Hakkari Şemdinli'de çatışma şehit ve yaralılar var
Rusya'dan Türkiye'ye güzel haber! Hazırlıklar başladı
Facebook'ta paylaştığı o fotoğraf sırrı çözdü!
Muhsin Yazıcıoğlu'nun bacanağı adliyeye sevk edildi
Tankımızı imha eden silah bakın hangi ülkenin çıktı!
YKS ek tercih ücreti kaç para nereye ödenir?
Yorumlar 7 yorum