BIST 9.693
DOLAR 32,50
EURO 34,69
ALTIN 2.499,53
HABER /  GÜNCEL

PKK'nın köprüye koyduğu bomba patladı!

Mardin'in Nusaybin İlçesi'nde bulunan Ahmet Kaya Köprüsü'nü havaya uçurmak için PKK'lılar bombalı saldırı düzenledi.Büyük bir gürültüyle patlayan bomba nedeniyle 3 kişi yaralandı.

Abone ol

Nusaybin'de Abdulkadirpaşa ile Devrim mahallelerini bir birine bağlayan Ahmet Kaya Köprüsü'ne bugün saat 20.00 sıralarında PKK'lılar tarafından bombalı saldırı düzenlendi. PKK'lılar köprüye yerleştirdikleri bombalı uzaktan kumanda ile infilak ettirdi.

Büyük bir gürültüyle patlayan bomba ilçenin her tarafından duyulurken vatandaşlar korku ve panik yaşadı. Patlamada Ahmet Kaya Köprüsü çevresinde bulunan 3 kişi yaralandı. Patlamanın şiddetiyle köprü çevresinde bulunan ev, işyerleri ve araçlarda buyük hasarlar oluştu. Kapı ve penceleri kırılan binaların bazılarında büyük delikler oluştu. Bazı evlerdeki eşyalar da kullanılamaz hale geldi.

VALİLİK AÇIKLAMASI

Mardin Valiliği, Nusaybin'de PKK'lıların Ahmet Kaya Köprüsü'ne düzenlediği bombalı saldırıyla ilgili açıklama yaptı. Açıklamada, şöyle denildi:

"20.08.2015 günü saat 20.00 sıralarında ilimiz Nusaybin İlçesi Abdulkadirpaşa Mahalles'nde bulunan Ahmet Kaya Köprüsü, terör örgütü mensuplarınca patlayıcı yerleştirmek suretiyle havaya uçurulmaya çalışılmış ancak, patlama sonrası köprüde hafif maddi hasar meydana gelmiştir. Nusaybin ilçemizde özellikle Abdulkadirpaşa Mahallesi'nde hendekler kazıp, barikatlar kurarak güvenlik güçlerini sözde engellemeye çalışan terör örgütü, bu bölgede yaşayan vatandaşlarımızın hayatını çekilmez bir hale getirmektedir.

Aynı şekilde mahallenin güzergahında olan Ahmet Kaya Köprüsü'nü havaya uçurma girişimi de, örgütün bu bölgedeki vatandaşları önemsemediğinin göstergesidir. Güvenlik kuvvetlerimiz, içinde Nusaybinlilerin de olduğu tüm Mardin halkının huzur ve güvenliğini temin etmek için terör örgütünün bütün çabalarını boşa çıkarmaya devam edecek, bu yöndeki çalışmalarını aynı kararlılıkla hız kesmeden sürdürecektir."