BIST 1.441
DOLAR 8,24
EURO 10,02
ALTIN 485,86
GÜNCEL

PKK'nın kan donduran işkence görüntüleri ortaya çıktı! Tavana bağlanıp kırbaçla...

Terör örgütü PKK'nın Sincar'da iki Ezidi'ye uyguladığı işkence görüntüleri ortaya çıktı.

Irak’ta Bağdat ile Erbil yönetimi arasında 9 Ekim'de imzalanan ve terör örgütün PKK'nın Sincar merkezinden çıkarılmasını kapsayan anlaşmaya göre, örgüte bağlı sözde ‘Şengal Savunma Birlikleri'nin 1 Nisan'a kadar bölgeden çekilmesi gerekiyor. Başta Irak Kürdistan Bölgesel Yönetimi (IKBY) olmak üzere bölge halkının tüm itirazlarına rağmen PKK, hem Sincar hem de Kandil'deki varlığını sürdürüyor. Örgütün Sincar’dan çıkmamak için bölge halkı üzerindeki tehdit ve işkenceyi arttırdığı bildirildi. 

Örgütün, bölgenin (Sincar) 30 kilometre batısındaki Bara kasabasındaki eğitim kampında iki Ezidi’ye uyguladığı işkence görüntülerine ulaşıldı. Görüntülerde, terör örgütünün iki Ezidi’yi ellerinden iple tavana bağlayarak kırbaç ile defalarca işkence uyguladığı görüldü. Örgütün işkencesine dayanamayan iki Ezidi bağırarak, yardım istedi. Ezidiler’in kanlar içinde kaldığı anlar da görüntüye yansıdı.

"PKK’nın Sincar’dan çıkartılmasını istiyoruz"
PKK’nın Sincar’da sivil halka uyguladığı zulme tepki gösteren Ezidiler’in sözcüsü İbrahim Hüdeyda, yaptığı açıklamada, “Bir kez daha PKK’nın Sincar’dan çıkartılmasını istiyoruz. PKK’nın varlığını bölge güvenliği ve istikrarı için tehlike kaynağıdır” diye konuştu. “Bazı yetkililer PKK’nın Sincar’da bulunmadığı açıklamaları bariz yalan. Bölgede çok sayıda PKK’lı var. Onlarca Ezidi PKK tarafından alıkonulmuş durumda” diye konuşan Hüdeyda, “Konu BM ve yetkililere iletilmiş durumda ancak, Şuana kadar hiçbir gelişme yok” ifadelerini kullandı.

"Türkiye sadece PKK’yı tehdit görüyor"
Hüdeyda, terör örgütünün Sincar kentinde yuvalandığı bölgeleri de tek tek saydı. Hüdeyda örgütün, Bera kasabası, Şello, Hanasur, Sununi, Mezarçermiyal, Kahtaniye, Serdeşti, Şimel ve Del Kasap bölgelerinde varlığını sürdürdüğünü söyledi. Öte yandan Hüdeyda, terör örgütü PKK’nın, Türkiye’ye yönelik bölgede yürüttüğü kara propagandayı boşa çıkararak, “Türkiye sadece PKK’yı tehdit görüyor. Türkiye Sincar’daki sivilleri kesinlikle hedef almıyor. Gerçek budur” dedi.

"Eğer Irak ordusu, terörist PKK’ya baş gelemezse Türkiye gelip bizleri kurtarsın"
Örgütün bölgeden çıkarılması gerektiğini yineleyen Hüdeyda, “PKK, Irak hükümetini zayıf olduğunu sanıyor. Hükümet zayıf değil. Hükümetin içinde bulunan bazı yetkililer PKK’ya para veriyor. Bazı ülkeler de örgüte destek veriyor. Eğer Irak ordusu, terörist PKK’ya baş gelemezse Türkiye gelip bizleri kurtarsın. PKK’nın toplantısı Sincar Merkezi’nde yapıldı. Irak ordusuna karşı hazırlık yapılıyor. Önemli yerlere keskin nişancı yerleştirdiler. Sivilleri kaçırıp nöbet tutturuyorlar. PKK Ezidiler’e baskı yaparak, gösterilere katılmalarını zorluyor. Örgüt en çok kadın ve çocukları kullanıyor. Sincar’da Irak ordusunu istemiyorlar” ifadelerine yer verdi.

Bağdat ve Erbil arasında imzalanan Sincar Anlaşması
Bağdat ile Erbil arasında 9 Ekim 2020’de imzalanan anlaşma metnine göre, Sincar'da ilçe kaymakamı ve diğer idari birimler için yeni atamalar gerçekleştirilecek. Sincar içindeki güvenliğin sağlanması ise Sincar polis güçleri, Ulusal Güvenlik Müsteşarlığı ve Ulusal İstihbarat Servisi tarafından IKBY güçleriyle koordinasyonlu şekilde yürütülecek. Yasal olmayan tüm silahlı yapıların ilçe dışına çıkarılmasını da öngören anlaşma doğrultusunda, IKBY ile iş birliği kapsamında 2 bin 500 güvenlik unsuru için atama yapılacak. PKK'nın Sincar merkezinden çıkarılmasını kapsayan anlaşmaya göre, örgüte bağlı sözde ‘Şengal Savunma Birlikleri'nin 1 Nisan'a kadar bölgeden çekilmesi gerekiyor.

Sitene Ekle
Etiketler
ÖNCEKİ VİDEOLAR
Adana'da salgın unutuldu halk akın etti! Dakikalarca kuyrukta sıra beklediler
Anneler Günü için süper fırsatlar!
Uçan motosiklet yaptı! Yamaç paraşütüne bağladığı motosikletle Pamukkale semalarında uçtu
Şanlıurfa'da turşu tesisinde mide bulandıran görüntü! Turşuların içinde yarı çıplak dans etti
Cumhurbaşkanı Erdoğan korona aşısı için sert çıktı! Durum vahim bir hal aldı
Bursa'da imamdan kaçamadı yakayı ele verdi! Binlerce lirayla yakalandı
Kırıkkale'de ortalığı birbirine kattı demediğini bırakmadı: Seni bu ilçede gezdirmeyeceğim
DHKP-C Terör Örgütü'nün sözde Türkiye sorumlusu yakalandı
Hadi Özışık ile İYİ Partili Şenol Sunat arasında sert tartışma
Hercai 66. bölüm fragmanı
Yorumlar 4 yorum