BIST 10.771
DOLAR 32,82
EURO 35,14
ALTIN 2.450,67
HABER /  GÜNCEL

PKK kışkırtıcılarını saldı

Kandil'de özel eğitim aldılar. Kışkırtıcılar metropollere gönderildi..

Abone ol

Terör örgütü PKK'nın Kandil'deki elebaşı Murat Karayılan'ın Kuzey Irak'a yapılacak sınır ötesi operasyona karşı örgüte intihar eylemleri ile bombalı sabotaj düzenleme talimatı verdiği ortaya çıktı.

Karayılan'ın talimatı üzerine polis ve jandarma metropol illerde alarma geçirildi. İstihbarat birimlerince hazırlanan rapora göre terör örgütü, Kandil Dağı'nda özel eğitim almış kışkırtıcılarını metropol illere gönderdi.

Kışkırtıcı PKK'lılar terör örgütüne dönük muhtemel gelişmeler üzerine sivil itaatsizlik eylemleri planlayacak.

İstihbarat raporunda kışkırtıcıların 70 kişiden oluştuğu belirtiliyor. Kışkırtıcıların bir hedefinin ise Şırnak olduğu belirtiliyor. Rapora göre terör örgütü özel eğitimli teröristlerden 20'sini Şırnak'a gönderdi.

Kimliği belirlenen bu kışkırtıcıların yakalanması amacıyla Şırnak Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi harekete geçti. Silopi Cumhuriyet Savcılığı'nın ise kışkırtıcıların tutuklanması amacıyla haklarında gıyabi tutuklama kararı çıkardığı öğrenildi.

Provokatörlerin vatandaşları polis ve jandarmaya karşı kışkırtmaya yönelik çalışmalar yapma hazırlığında olduğu istihbarat raporunda yer alıyor.

Sedat Gönenç/Zaman