BIST 1.329
DOLAR 7,81
EURO 9,35
ALTIN 449,55
HABER /  DÜNYA

PKK Kamışlı'da diğer Kürt gruplara karşı terör estiriyor!

Terör örgütü PKK/PYD, Suriye Kürt Ulusal Konseyinin olağan kongresini toplamasını engelledi. Örgüt, kongre binasının yakınında patlayıcıyı infilak ettirdi...

Abone ol

Terör örgütü PKK/PYD, muhalif Kürt grupların oluşturduğu Suriye Kürt Ulusal Konseyinin (ENKS) olağan kongresini yapacağı binayı çevreleyerek, yakınında patlayıcı infilak ettirdi. 

Haseke'nin Kamışlı ilçesindeki AA muhabirinin bildirdiğine göre, PKK/PYD militanları ENKS'nin 4. olağan kongresinin düzenleneceği binaya girişlere engel oldu. 

GENÇ TERÖRİSTLERE SİVİL HALK GİBİ PROTESTO YAPTIRDI

Kongrenin yapılacağı binayı kuşatan PKK/PYD militanları, bir grup genç teröristi binanın önünde toplayarak, ENKS üyeleri aleyhinde protesto düzenletti.

GÖZDAĞI VERMEK İÇİN BOMBA PATLATTILAR

Militanlar ayrıca binanın yakınında patlayıcıyı infilak ettirerek, ENKS'ye gözdağı vermek istedi. 

Bunun üzerine ENKS üyeleri, yaklaşık 500 metre ilerideki Birleşmiş Milletlere ait binaya geçerek, kongrenin ertelendiğini duyurdu. ENKS üyeleri, BM yetkililerine ses kaydı göndererek durumu anlattı. 

BAZI ENKS ÜYELERİ PKK'LILARCA TUTUKLANDI

PKK/PYD'nin, bazı üyeleri tutukladığı öğrenildi.

Ayrıca PKK/PYD, Kamışlı'da daha önce kapattıkları ENKS çatısındaki bir partinin binasına saldırarak içerideki malzemelere zarar verdi. 

DAHA ÖNCE DE ENKS BÜROLARINI VE KÜRT PARTİLERİ KAPATTI

Terör örgütü PKK/PYD, daha önce de ENKS'ye ait birçok ofisi ve çatısı altında faaliyet gösteren muhalif Kürt siyasi partileri kapatmıştı.

Terör örgütü, önceki gün Halep iline bağlı Münbiç ilçesinde 18-31 yaşlarındaki gençleri zorla silah altına almak için tutuklamalara başlamıştı. Çevre yerleşimlerdeki halk, protestolar düzenlemişti. 

PKK/PYD, Suriye'nin kuzeyinde Türkiye sınırı boyunca, doğuda Haseke ve Rakka illeri, Halep’in doğusundaki Münbiç ve kuzeybatısındaki Afrin ilçelerini işgal ediyor.

ÖNCEKİ HABERLER
Sözcü davasında en bomba ifade! Erdoğan'ın yerini niye bildirdi?
Kılıçdaroğlu'ndan Erdoğan'a yeni bomba teklif
Yerli otomobile talep yağdı! Bakın kim ne kadar sipariş verdi
PTT Kargo’dan 'İçim rahat' dedirtecek uygulama
Alkollü sürücü dehşeti saçtı! Eski futbolcu hayatını kaybetti
AVM'ler bugün kaça kadar açık ne zaman kapanıyor?
Yorumlar