BIST 11.065
DOLAR 33,00
EURO 36,00
ALTIN 2.574,91
HABER /  GÜNCEL

PKK Cizre'de diz çöktü! Özel harekat sildi süpürdü

PKK'ya yönelik operasyonların bilançosu açıklandı. Terör örgütü Cizre'de diz çöktü. En büyük kaybı Cizre'de veren PKK 139 militanını kaybetti. Toplam öldürülen terörist sayısı ise 205 oldu.

Abone ol

ŞIRNAK ve Diyarbakır merkezli başlatılan temizlik operasyonunda PKK'ya son yılların en ağır kayıpları verdirildi. Bugün son rakamlar açıklandı. PKK Cizre ve Sur'da inanılmaz kayıplar verdi. 

Güvenlik güçlerinin bölücü terör örgütüne yönelik düzenlediği operasyonların son bilançosu açıklandı. Cizre'de ağır bir hezimet yaşan PKK , Özel harekat polisleri karşısında diz çöktü.

25 Aralık 2015 saat 07.00 itibariyle etkisiz hale getirilen PKK'lı sayısı il ve ilçelere göre şöyle; 

Cizre'de 139,
Silopi’de 8,
Sur’da 33,
Dargeçit’te 18,
Nusaybin’de 3,
Bitlis’te 4

CAN ÇEKİŞEN PKK ŞIRNAK'TA ÖĞRENCİLERE SALDIRDI

Aldığı darbelerle can çekişen PKK bugün en kalleş saldırısını yaptı. Hedefinde siviller ve öğrenciler vardı.

ŞIRNAK'ta PKK'lı teröristler, Kültür ve Turizm Müdürlüğü ile İl Halk Kütüphanesi'nin bulunduğu binaya girip kazan dairesine el yapımı patlayıcılar attı. Saldırı içerde öğrencilerin bulunduğu sırada düzenlendi.

Alevlere itfaiye ile polisin TOMA araçları müdahale ederken, söndürme çalışmaları sırasında güvenlik güçlerine PKK'lılar tarafından ateş açıldı. 

GENELKURMAY'DAN SON AÇIKLAMA

Genelkurmay Başkanlığı'ndan da dün gece Cizre'de yaşanan çatışmaya dair açıklama geldi.

TSK açıklamasında güvenlik güçleri ile PKK'lı teröristler arasında çıkan çatışmada 1 askerin şehit olduğu, 6 PKK'lı teröristin etkisiz hale getirildiğini bildirildi.

24 yaşındaki Jandarma Uzman Çavuş Ufuk Fesli'nin Adana'daki baba evine ateş düştü. Ambulans ile şehidin büyüdüğü eve gelen askeri heyet, acı haberi şehidin annesi Meryem İşgüzar ve üvey babası Ahmet İşgüzar'a verdi.

Çocuk yaşta öz babasını kaybeden şehidi büyüten Ahmet İşgüzar ve annesi Meryem İşgüzar, acı haber sonrasında fenalık geçirdi. Şehit Jandarma Uzman Çavuş Ufuk Fesli'nin cenazesi, bugün saat 10.00'da Şırnak'ta yapılan törenin ardından Adana'ya gönderildi.

NİŞANLISI ACI HABERLE YIKILDI

Şehidin nişanlısı Dilara Alyeni ise acı haberle yıkıldı. Evlenme hayalleri kurarken şehit haberini alan nişanlısının fotoğrafını öpen Alyeni, "Beni niye bıraktın. Gelecekti, düğünüm olacaktı" diye ağıtlar yaktı. Özellikle hükümetimizden rica ediyorum, bunlara taviz vermesin. Silah depolarken onları es geçmesin. Yazık bu gençlere" dedi.