BIST 1.191
DOLAR 7,97
EURO 9,45
ALTIN 487,20
HABER /  GÜNCEL

Peygamberimize ağır hakaret!

Habertürk'te yayınlanan 'Burası Haftasonu' programında Hz. Muhammed'e ağır sözlerle hakaret edildi.

Abone ol

Habertürk'te yayınlanan "Burası Haftasonu" programında Hz. Muhammed'e ağır hakaretlerde bulunuldu. Oylum Talu'nun bu sabahki konuğu Mehmet Coral'ın sözleri gündeme bomba gibi düşerken, İzleyiciler Habertürk'ün 0212 313 60 00 numaralı telefonunu kilitledi.

CORAL: HZ. MUHAMMED HZ. AİŞE İLE 2 YAŞINDA NİŞANLANDI

Coral, "Hazreti Muhammed rüyasında Aişe'yi görüyor. O zaman onunla evlenmeye karar veriyor. Yalnız şöyle bir durum var. O zaman Ayşe 2 yaşında bebek. Ebubekir şaşırıyor. Sözlendiriyorlar. 6 yaşına geldiğinde de evlendiriyorlar." dedi.

İBN-İ İSHAK'IN TEZLERİ ÇÜRÜTÜLDÜ

Coral referans olarak ise İbni İshak'ı gösterdi. Oysa İbni İshak'ın bu rivayetleri üzerine sayısız kitap yazıldı. Tezleri çürütüldü. Bu konuda dünyanın referans aldığı en önemli kaynaklardan biri olan Muhammed Hamidullah'ın İslam Peygamberi adlı kitabında da İshak'ın tezleri çürültülmüştür..

HZ AYŞE EVLENDİĞİNDE KAÇ YAŞINDAYDI

Hz. Aişe Peygamberimizin dul olmayan tek eşidir. Hz. Aişe'nin ablası Esma hicrette 27 yaşındaydı. Hz. Aişe ablasından 10 yaş küçük olduğuna göre onun da hicrette tam 17 yaşında olması gerekir. Ayrıca Hz. Aişe peygamberimizden önce Cübeyr'le nişanlanmış, daha sonra dini nedenlerle ayrılmışlardı. Demek ki evlenecek çağda bir kızdı, nişanlanmış, nişan bozulmuş sonra peygamberimizle evlenmiştir.

Hz Ebu Bekir'in kızıdır. Müslüman hanımların sormaya utandığı sorulara cevap vermesi için peygamberimiz Hz. Aişe ile evlenmiş ve onu öğretmen olarak yetiştirmiştir. Hz. Aişe peygamberimizden 2000 hadis rivayet etmiş, Müslüman kadın ve erkeklere öğretmenlik yapmış, hatta Müslüman orduların komutanlığını dahi üstlenmiştir.

MEHMET CORAL KİMDİR

Mehmet Coral 1947'de İzmir'de doğdu. İzmir Maarif Koleji (Bornova Anadolu Lisesi)'ni bitirdi. Amsterdam Üniversitesi'nde iş idaresi ve ekonomi üzerine ihtisas yaptı. Mezun olduktan sonra Lahey Uluslararası Hukuk Akademisi'nde lisans üstü çalışmalar yaptı. Ardından İstanbul'a yerleşti. 90'lı yıllardan itibaren yazarlığa başladı. 1999'da Türkiye'yi temsilen katıldığı Balkan halkları edebiyat ödülü Balkanika'da ödül komitesince eserlerinin bütün Balkan dillerine çevirilmesine karar verildi. Kitapları İngilizce, Fransızca, İtalyanca ve Yunanca'ya çevrildi.

İŞTE O ANLAR

ÖNCEKİ HABERLER
Başbakan bana kız istesin!
AK Partili vekillere seyahat yasağı
Erdoğan ile Obama'nın görüşme programı
Türkiye'nin ekonomi gündemi
Sayısal Loto'da kazanan numaralar
28 Ekim tatil mi 2020 hangi güne denk geliyor?
Yorumlar 46 yorum