BIST 10.479
DOLAR 32,27
EURO 34,93
ALTIN 2.425,43
HABER /  GÜNCEL

Patlama sonrası Karayılan'dan PKK'ya şok çağrı!

Eylemsizlik kararının ardından konuşan Karayılan, "Ankara şehitlerinin vasiyeti gereği eylemsizlik kararını uygulayacağız" dedi. Karar PKK'lılara telsiz anonsuyla iletildi.

Abone ol

KCK yönetiminin 10 Ekim günü ilan ettiği eylemsizlik kararının ardından konuşan KCK yöneticilerinden Murat Karayılan, "Ankara şehitlerinin vasiyeti gereği eylemsizlik kararını uygulayacağız" dedi.

PKK yöneticilerinden Murat Karayılan örgüt kadrolarına hitaben yaptığı telsiz anonsuyla " Ankara 'da gerçekleşen bombalı saldırıda hayatını kaybedenlerin anısına duyulan saygı nedeniyle" ateşkese bağlı kalınacağını söyledi. 

PKK'LILARA TELSİZ ANONSU

Fırat haber Ajansı'nda yer alan habere göre Ankara'da yaşamını yitiren insanların vasiyeti gereği eylemsizlik sürecini uygulayacaklarını belirten Murat Karayılan, AKP ile devlet içindeki bir kesimin savaş konusunda uzlaşarak IŞİD'le birlikte hareket ettiklerini söyledi ve "şöyle veya böyle; AKP bu işin içinde" dedi.

PKK'LILAR ÜSLERİNE DÖNÜYOR

Eylemsizlik süreci boyunca, "üzerlerine gelinmedikçe" ve "halka dönük saldırılar olmadığı müddetçe" herhangi bir eylem yapılmaması gerektiğinin söyleyen Karayılan, PKK'lıların yol kontrolü yaptığı yolların bırakılmasını ve buralardaki PKK'lıların "üs alanlarına" dönmeleri gerektiğini söyledi.

"HERKES BULUNDUĞU YERDE KALSIN" TALİMATI

"Eylemsizlik ruhuna uygun olarak hareket etmek ve çatışmaya hiçbir biçimde meydan vermemek için herkes bulunduğu yerde kalmalı" diyen Karayılan, devletin de buna uyması durumunda kesinlikle eylemlerin yapılmaması talimatını verdi.

Ankara saldırısında ölenlerin kanı yerde kalmayacak

 YOL DENETİMİ SONA ERİYOR

Karayılan sözlerini şöyle sürdürdü:

"Hakkari'den Dersim'e kadar bir çok alanda gerillanın yol denetimleri var. Bir kısım yollar sürekli bir biçimde denetim altında tutulmakta, kontrol yapılmakta; bir kısım yollar da çeşitli zamanlarda aralıklı olarak denetim altına alınmaktadır. Bu eylemsizlik süreci nedeniyle yol denetimleri sona erdirilmiştir. Yol denetimi pozisyonunda olan güçlerimiz yol hattından üs alanlarına çekilebilirler."

"KANLARI YERDE KALMAYACAK"

Ankara saldırısına ilişkin değerlendirme yapan "120'ye yakın şehit ve yüzlerce yaralı verilen bu saldırı haberi bizi büyük bir acı ve derin bir üzüntüye boğmuştur. Bu saldırı bize yapılmış bir saldırıdır; barışa, kardeşliğe yapılmış bir saldırıdır; demokrasiden, barıştan, kardeşlikten yana olan herkese karşı yapılmış bir saldırıdır. Bu saldırıda şehit düşen o değerli ve güzel insanlarımızın ailelerine ve tüm halklarımıza başsağlığı, yaralılara acil şifalar diliyoruz. Barış ve demokrasi şehitlerimizin kanları elbette ki yerde kalmayacaktır. Bunun hesabı tarih karşısında gerektiği gibi sorulacaktır." dedi.