BIST 1.377
DOLAR 8,08
EURO 9,73
ALTIN 460,80
HABER /  DÜNYA

Papa'ya emniyet kemeri davası

Katoliklerin ruhani lideri Papa 16. Benediktus hakkında emniyet kemeri takmadığı için suç duyurusunda bulunuldu.

Abone ol

Wesfaelische Rundschau gazetesinin haberine göre Papa, Eylül ayı sonunda yaptığı Almanya ziyaretinde Freiburg kentinde özel aracında birden fazla kez emniyet kemeri takmadan trafikte yer aldı.

Avukat Johannes Christian Sundermann, şikayetçi müvekkilinin bir Dortmundlu olduğunu belirterek, Alman Katolik Kiliseleri Başkanı Başpiskopos Robert Zollitsch ve Baden-Württemberg eyaleti Başbakanı Winfried Kretschmann'ı da tanık olarak gösterdiğini bildirdi.

'İSPATI VAR'

16 Nisan 1927 Almanya doğumlu Papa'nın 24 ve 25 Eylül tarihlerinde birer saatten fazla emniyet kemeri takmadan trafikte olduğunu ifade eden Sundermann, bunu video kayıtlarıyla da ispatlayabileceklerini belirtti.

Papa'nın Alman vatandaşı olduğunu vurgulayan Sundermann, Freiburg kentinin Katolik kilisesinin ruhani lideri olarak Papa'ya emniyet kemeri takma zorunluluğu konusunda bir muafiyet tanıyıp tanımadığının netleştirilmesi gerektiğini söyledi.

2500 EURO CEZA ALABİLİR

Papa suçlu bulunması halinde 30 ila 2500 euro arasında para cezasına çaptırılabilir. Ancak Papa'ya diplomatik dokunulmazlık uygulanırsa Sundermann tüm masraflarla baş etmek durumunda olacak.

İŞTE O GÖRÜNTÜLER

ÖNCEKİ HABERLER
Çatışmaya okul çıkışı molası
Lisedeki tatbikat faciaya döndü!
Diyarbakır'da sıcak çatışma
Sadece kimlik yeterli!
Polislerden CHP'li vekile dava!
Balyoz davasında flaş gelişme!
Mısırlılar oy vermek için kuyrukta
Bu durum fıkraları aratmadı
İnternetten araç alımlarına dikkat!
Terim ile hiç böylesi yaşanmamıştı
Yorumlar 1 yorum