BIST 1.391
DOLAR 8,77
EURO 10,41
ALTIN 500,74
HABER /  GÜNCEL  /  YEREL

Pansiyonda ne oldu! Kadıköy'de Şebnem hemşirenin sır ölümü araştırılıyor

KADIKÖY'de, hemşire Şebnem Köker, erkek arkadaşıyla birlikte kaldığı pansiyonun 3. katından düşerek hayatını kaybetti. Olayla ilgili konuşan hemşirenin kuzeni 'hayat dolu bir insandı, intihar ettiğine inanmıyoruz' dedi. Savcılık, genç hemşirenin ölümüyle ilgili intihar mı cinayet mi sorusuna yanıt aramaya başladı.

Abone ol

Olay, 7 Haziran 2021 tarihinde Kadıköy Moda’da bulunan bir pansiyonda meydana geldi. İzmir’de bir hastanede hemşire olarak çalışan Şebnem Köker iddiaya göre, internet üzerinden tanıştığı T.B. ile birlikte Kadıköy’de bir pansiyona yerleşti.

Olay gecesi T.B.’ye gelen bir telefon üzerine ikili arasında tartışma çıktı. Köker, sabaha karşı 03.00 sıralarında pansiyonun 3. katından zemin katta bulunan demir parmaklıkların üzerine düşerek hayatını kaybetti.

‘İntihar mı cinayet mi’ sorusu araştırılıyor
Olaya ilişkin Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından soruşturma başlatıldı. Başsavcılık, şüpheli ölümü araştıracak. Soruşturma kapsamında genç kadının intihar mı ettiği yoksa bir cinayete mi kurban gittiği belirlenecek.

"İntihar ettiğine inanmıyoruz"
Hayatını kaybeden genç hemşirenin kuzeni Atakan Yegen konuştu. Yegen, “Kuzenim Cuma günü İstanbul’a geldi. Burada bir pansiyonda üç günlük oda ayırmışlar. Benim de öğrendiğime göre pazar günü olay gerçekleşiyor. Öğrendiğimiz kadarıyla çok şüpheli durum var. En başta düşüş şekli, sırt üstü düşmüş. Olaydan önce yani pazar günü telefonunun Moda sahilde suya düştüğü iddia ediliyor. Ancak benim kuzenim gece 11 gibi 2-3 tane arkadaşını kendi telefonundan arıyor. Bizim ailecek tek istediğimiz olayın açığa çıkması. Eğer içinde bir kasıt varsa bunu yapanların cezasını bulması, yoksa da bize ne olduğunun söylenmesi, biz sadece adalet istiyoruz. Biz ailesi olarak intihar ettiğine inanmıyoruz” dedi.

"Kuzenim hayat dolu bir insandı"
Kuzeninin geleceğe dair planları olduğunu söyleyen Yegen, "Kime sorarsanız sorun hayat dolu bir insandı. Benim kuzenim son 2-3 ayda 30 -40 kilo verdi. Onun dışında annesi yurt dışında onun yanına gitmek için planlar yapıyordu. Biz bilet bakıyorduk . Ondan sonra vefat ettiği gece arkadaşıyla konuşmuş. Arkadaşına pazartesi günü akşam geleceğini söylemiş. ‘Kahve içeriz beraber, İstanbul’da neler yaptığımı anlatırım’ demiş. Biz o yüzden intihar ettiğini düşünmüyoruz. Aynı gece babasıyla da konuşmuş. Bu olayın intihar olduğunu düşünmüyoruz” diye konuştu.

ÖNCEKİ HABERLER
Garanti BBVA'dan, sürdürülebilir binalar için yapsatçı KOBİ'lere özel yeşil ticari kredi
Bitcoin ile yüksek kazanç sağlama fırsatı
Güneş santralinde yeni hedefi Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez açıkladı
Konya'da aranan FETÖ şüphelisi Samsun'da yakalandı
Kamu arazilerindeki turizm tesislerinin borçları ertelendi
Adana'da yaşandı! Havaya ateş açtı; linç edilmekten polis kurtardı
Mustafa Varank parmakla gösterilecek dediği santrali açtı
Kırşehir'de 3 kadın cinayetinin failleri 16 yıl sonra yakalandı
Abdurrahim Albayrak, ağlayarak yayını terk etti: Ben kimseyi satmadım, satmam…
Korona sonrası patlayan uyuz salgınına karşı uyarı
Yorumlar