HABER /  POLİTİKA

Pamukoğlu'ndan Dağlıca bombaları

90'lı yıllarda PKK'ya yönelik operasyonlarıyla adından söz ettiren Osman Pamukoğlu, son saldırı sonrası iktidara sert sözlerle yüklendi.

"Silahla çözüm olmaz" diyenlere "susak kafalı" diyen emekli Tümgeneral Pamukoğlu, "Mayalı hamur gibi yatan, sülük beyinler ve aşırı şişen kurbağaların becerebileceği iş değildir"  ifadelerini kullandı.

Pamukoğlu, ayrıca "Devletin elinde PKK'nın silahlı gücünü en geç 365 günde yok edecek yetenek PKK'dan 100 bin kadar daha fazla iken neden işi bitiremiyor?" diye sordu.

8 askerin şehit olduğu Hakkari Yeşilpınar Karakolu'na düzenlenen saldırı ihmal iddialarını gündeme getirdi. Bu saldırı sonrası çeşitli açıklamalar yapan siyasi parti liderleri teröre lanet okurken, en sert açıklama Hak ve Eşitlik Partisi Genel Başkanı Osman Pamukoğlu'ndan geldi.

"GEVİŞ GETİREREK GÜNEŞTE YATANLARDAN FARKSIZDIR"

Partisinin internet sitesinden "Kulağı olan işitsin" başlığıyla verilen yazılı açıklama yapan Pamukoğlu, isim vermeden terör sorununun çözümü konusunda işbirliği yapma kararı AK Parti ve CHP'yi ağır sözlerle eleştirdi:

"Partiler anlaşırsa ev hapsi olabilir,” “ Toplumsal mutabakat”, “Akil adamlar komisyonu” “ Meclis uzlaşma komisyonu”,  “ Müzakere ve mücadele”, “ ABD ile anlaşma”, “ Barzaniyle mutabakat”  laflarıyla milleti uyutanlar PKK’nın siyasi amaçlarına hizmet edenler, geviş getirerek güneşte yatanlardan farksızdır.."

PKK'LILAR BU DAĞLARI NASIL AŞTI?

Bölgeyi iyi tanıyan Pamukoğlu, saldırının yapıldığı karakol hakkında coğrafi bilgiler aktardı ve kritik sorular yöneltti:

"Her türlü imkan ve kabiliyet ellerindeyken şu son Dağlıca-Yeşiltaş Jandarma Karakolu baskınında verilen 8 şehit 16 yaralı meselesi akıllara ziyandır.. Yeşiltaş Karakolu sınırda değildir. Sınırla karakol arasında yüksekliği 3870 m.olan İkiyaka Dağları vardır. Bu ne demek PKK’lılar bu dağları aşmışlar,  Yüksekova bölgesindeki iç gruplarla da birleşerek bu baskını gerçekleştirmişlerdir.. Böyle bir baskının ön keşifleri haftalarca sürdürüldükten sonra, ancak yapılabilir. Hani neredeler bu insansız hava araçları? Hani nerelerde muhteşem dinlemeler? PKK siyasi gücünü nereden alıyor? Toplamı 5000 kişiyi geçmeyen adamlardan!..

"O ZAMAN SIKI DURUN"

PKK’nın etkisi ve hüneri sürekli asker ve polis şehit etmekten gelmiyormu?.. Yani her etkiyi ve sonucu silahla alıyor.. PKK’nın silahla yarattığı neticeler olmasa herkes kendini huzurlu, hissetmeyecek mi? Hissedecek.. O zaman sıkı durun! Devletin elinde PKK’nın silahlı gücünü en geç 365 günde yok edecek yetenek PKK’dan 100 bin kadar daha fazla iken neden işi bitiremiyor? Çünkü siyasi irade sıfır, istihbarat sıfır, mücadeleye sürülen askeri örgütlenme kötü de onun için.."

MAYALI HAMUR GİBİ YATAN SÜLÜK BEYİNLER

“Silahla çözüm olmaz” diyen susak kafalılar, bile bile, isteye isteye yalan söylüyorlar.." diyen Pamukoğlu, sözlerini ağır ifadelerle böyle tamamladı:

"Millet artık yıllardır devam eden bu yalanlardan bıktı ve iğrendi.. Dağlarda gayri nizami savaş, mayalı hamur gibi yatan, sülük beyinler ve aşırı şişen kurbağaların becerebileceği iş değildir.. Kartalın keskin çığlığı  olmadan avare kasnak, dolanıp durmaya devam edeceksiniz!..  Ortadoğu coğrafyası kaosunda ve PKK meselesinde mevcut düzen partilerine bel bağlayanlar bunlardan medet umuyorlarsa, onlara da bizden selam olsun.."

ÖNCEKİ HABERLER
Pakistan yeni Başbakan arayışında
Pakistan yeni Başbakan arayışında
Turizm bölgelerine yabancı istilası
Turizm bölgelerine yabancı istilası
161 Suriyeli, Türkiye'ye giriş yaptı
161 Suriyeli, Türkiye'ye giriş yaptı
Açık ameliyat tarih oluyor
Açık ameliyat tarih oluyor
İki dev güçlerini birleştirdi
İki dev güçlerini birleştirdi
Masterchef Somer Sivrioğlu çocukları var mı kaç yaşındalar?
Masterchef Somer Sivrioğlu çocukları var mı kaç yaşındalar?
Yorumlar 15 yorum