BIST 1.284
DOLAR 7,83
EURO 9,36
ALTIN 448,55
HABER /  GÜNCEL

Otofaji ne demektir? Balıkesir Belediye Başkanı ne demek istedi?

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur, istifa konuşmasında "AK Parti'de durum otofajiye getirilmiştir" dedi. Peki otofaji ne demek?

Abone ol

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur, hem belediye başkanlığı görevinden hem de AK Parti'den istifa ettiğini açıkladı. Edip Uğur istifa konuşmasında "AK Parti'de durum otofajiye getirilmiştir" dedi. Peki otofaji ne demek?

Otofaji, insanın kendi vücut parçalarını yeme arzusu hastalığına deniliyor. Otofaji, vücudun kendi parçalarını sindirmesine ya da kişinin vücut kısımlarını yeme arzusuna verilen isimdir. İlerlemiş vakalar göz önünde bulundurulduğunda en korkutucu psikolojik rahatsızlıklardan biri olarak gösteriliyor.

Ahmet Edip Uğur ağlayarak istifa etti işte o hali!

Her ne kadar hastalığın çok daha ilerlemiş ve tehlikeli tipleri bulunsa da, tırnak yemek, parmak ve dudaklardan koparılan ölü derileri çiğnemek de otofaji hastalığına işaret etmektedir.

Artan stres sonucu ortaya çıkan otofajinin bu tipleri, kişilerin tıbbi yardım almaya ihtiyaç duymadığı, çok fazla önemsemediği örnekleri oluşturur.

Bu durumlarda kişi artık tam anlamıyla bir yamyama dönüşmüştür ve yeme alışkanlığını kendini sakat bırakana kadar sürdürebilmektedir. Hastalığın bu duruma gelmesi ise genellikle başlangıçta sözünü ettiğimiz basit ve zararsız alışkanlıkların ilerlemesi ile gerçekleşmektedir.

ÖNCEKİ HABERLER
Suudi Arabistan'da kadınlar için flaş karar 2018'den itibaren
Son dakika! Katalan lider Belçika'ya kaçtı!
Hulusi Akar'ın bomba görüntüsü! Yanındaki sivil kim?
Fethullah Gülen mektubundaki Nazlı Ilıcak detayı
FETÖ/PDY işadamları davasında gizli tanık şaşkına çevirdi
Pasaport harçları zamlandı 2021 6 aylık pasaport kaç para?
Yorumlar 10 yorum