HABER /  GÜNCEL

Hulusi Akar'ın bomba görüntüsü! Yanındaki sivil kim?

Hulusi Akar'ın 15 Temmuz darbe girişimi gecesinden yeni bir görüntüsü çıktı. Görüntülerde bir sivil bulunuyor. Peki Genelkurmay Başkanı Hulusi Akar'ın yanındaki o esrarengiz sivil kim? Savcılık dosyasında bakın neler yazıldı?

Hulusi Akar'ın bomba görüntüsü! Yanındaki sivil kim?

15 Temmuz darbe girişimi sırasında Genelkurmay Karargahının işgal edilmesine ilişkin yeni görüntüler ortaya çıktı.

Dava dosyasına yer alan bilirkişi raporuna göre, Genelkurmay Başkanı Hulusi Akar’ı helikopter ile Akıncı Hava Üssüne götürülmesine ilişkin görüntülerde çarpıcı bir detay yer aldı. Görüntülerde, darbeci askerlerin yanı sıra Akar’a eşlik eden koyu renk takım elbiseli bir şahsın da bulunduğu belirtildi.

KOYU TAKIM ELBİSELİ KİŞİ
Görüntülerde, Akar’ın yanı sıra darbeci askerlerin isimleri yazılırken, sivil kıyafetli kişi görüntüsü için “koyu renk takım elbiseli şahıs” ibaresi kullanıldı. Raporda şöyle denildi:

“23:04:30'da silahlı ve teçhizatlı, kamuflaj üniformalı askerlerin arasında Tümg. Mehmet DİŞLİ olduğu değerlendirilen şahsın, Gnkur.Bşk. Org. Hulusi AKAR olduğu değerlendirilen montlu bir askeri personele refakat ederek, çalışır vaziyetteki 10987 kuyruk numaralı Türk Kara Kuvvetleri helikopterine bindirdikleri, Tümg. Mehmet DİŞLİ olduğu değerlendirilen şahıs ile grubun içerisinde bulunan koyu renk takım elbiseli bir şahsın da helikoptere bindiği, helikopterin saat 23:05:27'de havalandığı “


Hulusi Akar 15 Temmuz darbe gecesi görüntüleri çıktıHulusi Akar 15 Temmuz darbe gecesi görüntüleri çıktıHulusi Akar 15 Temmuz darbe gecesi görüntüleri çıktıHulusi Akar 15 Temmuz darbe gecesi görüntüleri çıktıHABERİN FOTOĞRAFLARI İÇİN TIKLAYIN

Yorumlar 6 yorum