HABER /  GÜNCEL

ÖSO'nun çelik yeleklerini bakın kim vermiş!

Sedat Peker, Özgür Suriye Ordusu'na (ÖSO) çelik yelek gönderdi. Çelik yelekleri teslim alan ÖSO mensubu bir asker sosyal medya hesabından bir video paylaştı. Çelik yeleklerin üzerindeki SP yazısı dikkat çekti. Sedat Peker de konuyla alakalı açıklama yaptı.

Sedat Peker, Özgür Suriye Ordusu'na (ÖSO) çelik yelek gönderdi. Çelik yelekleri teslim alan ÖSO mensubu bir asker sosyal medya hesabından bir video paylaştı.

Çelik yeleklerde, Sedat Peker’in “SP” şeklinde kısaltmasının yer alması ve ÖSO’nun değiştirdiği üç yıldızlı Suriye bayrağının bulunması dikkat çekti.

İşte o video:

ÇOK PAHALI OLDUĞU İÇİN...

Bu yelekler çok ağır oldukları için onları giyip kırsalda gerilla savaşının yapılabilmesinin mümkün olmadığını söylüyorlardı” ifadelerini kullandı. “Bu konu ile ilgili yaptığım araştırmalarda yurtdışında yeni bir ürünün bulunduğunu seramik olduğu için en fazla 1- 2 kilo ağırlık tuttuğunu ancak fiyatı pahalı olduğu için çok fazla rağbet görmediğini söylediler” diyen Sedat Peker açıklamasını şöyle sürdürdü:

ÇELİK YELEKLERİ GÖNDERDİK

Biz olayın maddi boyutunun Yüce Allah’ın izniyle sağlayabilmiş olsak da bu sefer bu tarz ekipmanlarla ilgili Türkiye'ye uygulanan gizli bir boykotla karşılaştık. Ancak Yüce Allah’a şükürler olsun ki arkadaşlarımız yılların sağlamış olduğu tecrübeyle bu sorunu da aştılar. Şu anda çelik yeleklerin nakliyesi hızlı bir şekilde başladı.

Afrin'i kaybeden YPG'nin yanıtı böyle olacak!

Suriye haritası Afrin zaferi sonrası değişti işte siyasi sonuçları

ÖNCEKİ HABERLER
Afrin'i kaybeden terör örgütü YPG kudurdu
Türkiye'nin Danimarka Büyükelçiliği'ne saldırı!
2018 kandil tarihleri Regaib-Miraç-Berat-Mevlid kandilleri ne zaman?
Afrin PKK için neden önemli? İşte 5 neden
Afrin temizlendi PKK'nın 40 yıllık hayali başına yıkıldı
Müslüm Gürses Muhterem Nur evlilik yılı çocukları oldu mu?
Yorumlar 17 yorum