HABER /  GÜNCEL

Ömer Çelik'ten ABD Başkanı Trump'a sert uyarı!

ABD Başkanı Donald Trump'ın "Golan Tepeleri" açıklamasıyla ilgili konuşan AK Parti sözcüsü Ömer Çelik, "Bölgeyi büyük çatışmalara sürüklersin" uyarısında bulundu.

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Trump'ın Golan Tepeleri'ne ilişkin açıklamasına "Daha önce de Kudüs'le ilgili yaptı bunu. 'Kudüs İsrail'in başkentidir' dedi. Halbuki bütün dünya, başkenti Doğu Kudüs olan bir Filistin devletinin varlığını savunuyor. Sen sadece Kudüs'ü İsrail'in başkenti ilan edersen, bölgede hiçbir zaman barış gelmez. Bölgeyi büyük çatışmalara sürüklersin, bu aldığı karar da aynı şekilde." şeklinde tepki gösterdi.

İşte AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik'in açıklamalarından satır başları:

"Suriye toprağıdır"

Başkan Trump çok kötü bir karar açıkladı. 'Golan Tepeleri'ni İsrail toprağı olarak tanıyacağız' dedi. Golan Tepeleri 1967'den beri İsrail'in işgali altında, Suriye toprağıdır. Esasında orada 20 bin civarında Dürzi Arap yaşıyor, onların memleketidir orası.

"AB de 'gayrimeşrudur' diyor"

BM aldığı bir kararla İsrail'in Golan Tepeleri'ndeki yargısının, idaresinin ve yönetiminin gayrimeşru olduğunu kabul etti. AB de 'gayrimeşrudur' diyor, Türkiye'ye göre de gayrimeşrudur.

"Bölgede hiçbir zaman barış gelmez"

Daha önce de Kudüs'le ilgili yaptı bunu. 'Kudüs İsrail'in başkentidir' dedi. Halbuki bütün dünya, başkenti Doğu Kudüs olan bir Filistin devletinin varlığını savunuyor. Sen sadece Kudüs'ü İsrail'in başkenti ilan edersen, bölgede hiçbir zaman barış gelmez. Bölgeyi büyük çatışmalara sürüklersin, bu aldığı karar da aynı şekilde.

GÜNÜN ÖZETİ
ÖNCEKİ HABERLER
Kahramanmaraş'ta Jandarmadan 'şok' uygulama
EURO 2020 elemelerinde toplu sonuçlar İngiltere gol yağdırdı
Şenol Güneş'ten maç sonu açıklamalar
Hande Kazanova Haftalık Burç yorumları Koç Burcu için kadersel döngü
Facebook şifrelerle ilgili o iddiaları kabul etti!
Güleda Cankel'in katili Zafer Pehlivan'ın emniyette verdiği ifade
Yorumlar