BIST 1.034
DOLAR 7,22
EURO 8,57
ALTIN 478,47
HABER /  SAĞLIK

Öksürünce ağzından öyle bir şey çıktı ki...

İngiltere'de yaşayan Phil Lyndon, öksürdüğünde ağzından balgam çıktığını sandı ama kımıldadığını görünce bunun balgam değil bir sinek larvası olduğunu anladı. İşte o inanılmaz sinek larvası...

Abone ol

Bir süredir kötü bir öksürük yüzünden rahatsızlık duyan 52 yaşındaki Phil Lyndon, öksürüğüyle dışarı fırlayan bir şey gördü. Lyndon, yaklaşık 5 milimetre ölçülerinde bir balgam çıkartmasının ardından balgamın hareket ettiğini görünce şoke oldu.

"KIPIRDIYORDU"

Başına gelenleri Mirror gazetesine anlatan Lyndon, olayı  "Geçen çarşamba öksürük sebebiyle doktora gittim. Doktor bana antibiyotik verdi ve kullanmaya başladım. Cuma sabahı tuvalete gittim ve öksürmeye başladım. Ağzımdan fırlayan balgamdan sonra rahatladığımı hissettim. Ancak balgam garip görünüyordu. Kahverengiydi ve kıpırdıyordu. Hemen fotoğrafını çekip zoom yaptım ve bunun bir böcek olduğunu gördüm. O an bütün ciğerlerimin bu böceklerle kaplı olabileceği aklıma geldi ve başımdan kaynar sular döküldü. Derhal hastaneye gittim ve tüm kontolleri yaptırdım. Ciğerlerim temizdi ve kan tahlillerimde bir anormallik yoktu. Rahatlamıştım" diye anlattı.

balgam-oksuruk.jpeg

Lyndon Britanya Böcek Arşivi'ne elindeki fotoğrafı gönderdi. Fotoğrafa bakan uzmanlar, bu böceğin, kanatları ve bacaklarını yitirmiş bir Mayıs Sineği olduğunu söylediler.  

bocek-balgam.jpg 

HEPİMİZ YUTUYORUZ AMA...

Uzmanlar, bu böceğin Lyndon'un ağzına uyurken ya da yüzerken girmiş olma olasılığının çok yüksek olduğunu, bu tip yutma vakalarının aslında hepimizin yaşadığı ya da yaşayabileceği bir olay olduğunu fakat genelde böceğin midede sindirilmesiyle sonuçlandığını belirtti.

Ayrıca, uzmanlar, istatistiklere göre her insanın yaşamı boyunca uyku sırasında yaklaşık 70 böcek ve 10 örümcek yuttuğunu açıkladı.

ÖNCEKİ HABERLER
HDP'li vekil terörist cenazesini taşıdı
Gaziantep'te köylülerin su sevinci
MHP'den Tuğrul Türkeş'e ilk tepki!
Ekrem Dumanlı'dan ilk savcılık incelemesi cevabı
Cem Yılmaz Naz Elmas aşkı mı doğuyor?
1. sınıf kayıtları ne zaman başlıyor MEB e kayıt ekranı
Yorumlar