HABER /  ÇALIŞMA HAYATI

Öğretmen atama sonuçları 2019 TC ile sorgulama-tam liste

Sözleşmeli öğretmen ataması için beklenen haber geldi. 20 bin sözleşmeli öğretmen ataması yarın yani 8 Şubat cuma günü Bakan Ziya Selçuk'un katılımıyla yapılacak. Peki hangi bölüme ne kadar öğretmen ataması yapılacak, 2019 öğretmen ataması branşları neler olacak?

MEB 2019 Sözleşmeli öğretmen atama sonuçları açıklanıyor heyecanlı bekleyiş başladı. 20 bin sözleşmeli öğretmen atama sonuçları bugün Bakan Ziya Selçuk'un katılımıyla yapılıyor. Toplam 20 bin öğretmen ataması tam liste sorgulaması MEB sayfasında erişime açılacak. Öğretmen adayları atama sonuçlarını TC şifresi ile öğrenecekler. Peki hangi branşa kaç öğretmen ataması yapılacak? 

Sözleşmeli öğretmen atama sonuçları, Milli Eğitim Bakanlığı'nın daha duyurduğu gibi 8 Şubat Cuma günü yani bugün erişime açılacak.

Tercih işlemlerinin ardından atama işlemleri şu şekilde yapılıyor:

- Sözlü sınavda başarılı olanların atamaları, tercihleri de dikkate alınarak sözlü sınav puanı üstünlüğüne göre elektronik ortamda gerçekleştiriliyor.

- Adayların puanlarının eşitliği hâlinde KPSS puan üstünlüğü dikkate alınıyor, eşitliğin devamı hâlinde atanacak aday bilgisayar kurası ile belirleniyor.

ATAMA SONUÇLARI İÇİN TIKLAYIN

SÜREÇTE SONA GELİNDİ: Sınavların ve tercihlerin tamamlanmasının ardından sözleşmeli öğretmen atamalarındaki süreçte sona yaklaşıldı. Mülakatlara katılan adaylar için geçtiğimiz günlerde itiraz süreci sona ermiş ve tercihler alınmaya başlamıştı. Atama sonuçlarının açıklanmasıyla birlikte 20 bin öğretmen ataması süreci tamamlanmış olacak.

HANGİ BÖLÜME NE KADAR ATAMA YAPILACAK: 3 bin 47 kişi ile Sınıf Öğretmenliği olurken İngilizce Öğretmenliği için 2 bin 38, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmenliği için bin 910 atama yapılacağı duyuruldu.

Sözleşmeli Öğretmen atamalarında sıralama şu şekilde devam etti; 1601 kişi Okul Öncesi Öğretmenliği, 1401 İlköğretim Matematik Öğretmenliği, 1093 Türkçe Öğretmenliği 1056 Rehberlik Öğretmenliği şeklinde sıralandı.

SONUÇLAR NEREDE AÇIKLANACAK: Atamalara ilişkin sonuçlar kurumun resmi internet adresi üzerinden erişime açılacak. Aday TC kimlik numaraları ile sonuç sorgulama yapabilecek.

ÖNCEKİ HABERLER
Cuma namazı kılmak farz mı 3 kere cumaya gitmeyince ne olur?
Cinayetten 20 yıl ceza aldı suçsuzum diye 11 bin 800 dilekçe yazdı
Cuma günü zikirleri hangisi kaç kere çekilecek-8 Şubat 2019
AK Parti'de beklenmedik gelişme! Belediye başkan adayı çekildi
Sinem Umaş kaç yaşında Gelinim Olur Musun Sinem kaç yaşında?
Kadınların araba kullanması günah mı? Diyanet ne diyor 90 KM sınırı
Yorumlar